MARS FIZ z pięcioma inwestycjami na targach MIPIM


2014.03.05
Autor: Urbanity.pl
Podczas tegorocznej, 25. edycji MIPIM - największego wydarzenia branży nieruchomości w Europie - MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty przedstawi aż pięć inwestycji.

Wśród prezentowanych projektów znajdą się: dwa warszawskie biurowce Nowy Świat 2.0 i EQlibrium, projekty biurowo-mieszkaniowe Stacja Kazimierz i Nasza Wola realizowane na warszawskiej Woli oraz trójmiejski projekt Gdynia Waterfront. Wszystkie projekty realizowane są przez spółki deweloperskie, których Fundusz jest głównym akcjonariuszem.

Pierwszą inwestycją prezentowaną podczas targów MIPIM będzie biurowiec
Nowy Świat 2.0. Nieruchomość powstaje przy ul. Nowy Świat - najdroższej ulicy handlowej w Warszawie - pomiędzy Giełdą Papierów Wartościowych, Centrum Bankowo-Finansowym a Placem Trzech Krzyży. Nowy Świat 2.0. będzie pięciopiętrowym, przeszklonym budynkiem biurowo-usługowym o powierzchni 4 113 m kw. z częścią handlową i garażem podziemnym na ok. 160 miejsc. Inwestycja realizowana przez Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat zostanie oddana do użytku w II kw. 2015 r.

EQlibrium - drugi nowoczesny biurowiec, który zostanie zaprezentowany na MIPIM - powstanie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Budynek będzie składał się z dwóch połączonych brył - jedenasto- i sześciokondygnacyjnej, oferując łącznie 9 788 m kw. powierzchni biurowej i usługowej oraz dwie kondygnacje podziemne ze 140 miejscami parkingowymi. Biurowiec klasy A będzie gotowy na przyjęcie najemców w I poł. 2016 r. EQlibrium to pierwszy w pełni samodzielny projekt deweloperski Grupy Waryński.

Nowy Świat 2.0 i EQlibrium to dwie nasze flagowe inwestycje biurowe. Z dumą zaprezentujemyje podczas największego wydarzenia branży nieruchomości. Nie ma bowiem w Europie lepszego miejsca na przedstawienie oferty inwestycyjnej MARS FIZ, jak Cannes i Monachium. Uczestnictwo w tych prestiżowych targach to dla nas doskonała okazja do zapoznania międzynarodowych inwestorów z naszymi realizacjami, a także nawiązania wartościowych kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi


- mówi Tomasz Lewandowski, Dyrektor Zarządzający Aktywów Nieruchomościowych w MS Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza funduszem MARS FIZ.

Kolejnymi projektami, które MARS FIZ zaprezentuje podczas MIPIM, będą inwestycje mieszkaniowo-biurowe realizowane przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. W ramach projektu Stacja Kazimierz powstanie kompleks, oferujący łącznie 45 000 m kw. powierzchni użytkowej oraz 700 miejsc parkingowych. Inwestycja obejmuje budowę 650 mieszkań, z czego 162 powstanie w pierwszym etapie projektu. Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu inwestycji planowane jest na II kw. 2014 r. Projekt realizuje Grupa Waryński wspólnie z partnerem branżowym - firmą Polnord.

Nasza Wola - to druga inwestycja mieszkaniowo-biurowa realizowana na warszawskiej Woli. W zespole budynków znajdzie się 811 mieszkań oraz 788 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 51 411 m kw. Budowa pierwszego etapu inwestycji rozpocznie się w III kw. 2014 r. Nasza Wola to wspólny projekt mieszkaniowo-biurowy Grupy Waryński i spółki Dantex.

Ostatnim z projektów, które MARS FIZ przedstawi na targach w Cannes będzie Gdynia Waterfront. Grunt inwestycyjny należący do Stoczni Nauta jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów w Gdyni. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 84 497 m kw. Koncepcja architektoniczna zakłada realizację zabudowy usługowej, mieszkaniowej i biurowej. Obecnie MARS FIZ prowadzi rozmowy zmierzające do wyłonienia nabywcy gruntów lub partnera do wspólnej realizacji inwestycji.

Inne wiadomości o Gdynia Waterfront, Centrum Biurowo-Finansowe Nowy Świat, Biurowiec EQlibrium, Stacja Kazimierz

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.