Skanska wybuduje Europejskie Centrum Muzyki Pendereckiego

2011.08.05

Ponad 63 mln zł brutto będzie kosztowało Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, które w Lusławicach w woj. małopolskim wybuduje Skanska. Powstanie ono do listopada 2012 roku.

Obiekt w Lusławicach będzie służył jako miejsce spotkań i warsztatów utalentowanych muzyków i profesorów. Założeniem Centrum jest rozwijanie u młodych wykonawców umiejętności interpretowania muzyki tworzonej przez kompozytorów żyjących współcześnie. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego otrzymało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości 50 mln zł.

Sala koncertowa na 650 miejsc

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, które powstanie w Lusławicach, jest unikatowym projektem na skalę europejską. Będzie pierwszym tego rodzaju ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie.

W Lusławicach powstanie zespół obiektów o powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy m kw. - mówi Andrzej Frydryk, Menedżer Projektu, Skanska. - W jego skład wejdą sala koncertowa na 650 miejsc oraz budynki o charakterze dydaktycznym, pobytowym i technicznym. W obiekcie zaprojektowano też drewnianą kolumnadę oraz lekką przeszkloną konstrukcję.

Nowoczesny budynek Centrum będzie harmonijnie komponował się ze staropolskim Dworem Pendereckich znajdującym się w Lusławicach. Zgodnie z tymi założeniami, podczas budowy Centrum zastosowane będą naturalne materiały, takie jak drewno i wapienie.

Poza budową samego obiektu, zagospodarujemy też teren wokół Centrum i wybudujemy dojścia oraz dojazdy - dodaje Andrzej Frydryk.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.