Zielonki: W otoczeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej powstała nowoczesna szkoła podstawowa i przedszkole

2021.10.12

W Przybysławicach, w gminie Zielonki powstała nowoczesna szkoła i przedszkole, w których naukę rozpoczęło około 350 uczniów i 100 przedszkolaków.

Nowa szkoła znajduje się w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej i jest położona na wzniesieniu. Autorem projektu architektonicznego są architekci z Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki.

W ramach inwestycji powstała placówka edukacyjna na około 350 uczniów i 100 przedszkolaków, z wewnętrznym, otwartym dziedzińcem jako salą lekcyjną, basenem, mediateką oraz pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej o wymiarach 24 x 44 m.

Sala gimnastyczna jest posadowiona o pół kondygnacji wyżej niż parter, zaś basen o całą kondygnację wyżej. Basen ma długość 12,5 m i szerokość 8 m i pozwala na naukę pływania zarówno dzieciom uczęszczającym do szkoły jak i mieszkańcom, udostępniając obiekt w wieczornych godzinach. Z kolei wielofunkcyjna sala sportowa ma wymiary 24 x 12 m, z boiskiem do siatkówki i koszykówki, ścianką wspinaczkową, linami podwieszanymi do stropu oraz innymi sprzętami do ćwiczeń.

Uczniowie mogą też korzystać z mediateki, biblioteki, sali informatycznej oraz nowocześnie wyposażonych sal chemicznych. Autorzy projektu pomyśleli także o strefach rekreacji dla dzieci, które zostały zorganizowane na korytarzach. Nie zapomniano także o miejscu pamięci Jerzego Kukuczki, patrona szkoły.

To już trzecia nowoczesna szkoła w gminie Zielonki.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.