Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa Domu Ronalda McDonalda

2015.05.18

Dobiega końca budowa pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, który będzie pełnił funkcję hotelu dla rodzin dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Pierwsi rodzice i opiekunowie dzieci będą mogli skorzystać z placówki już jesienią tego roku.

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda wchodzi w fazę stanu surowego zamkniętego wraz z instalacjami. Zakończono układanie wszystkich instalacji podziemnych, gotowe są już zbiorniki na wodę do spryskiwaczy p-poż, na ukończeniu są instalacje wentylacyjne, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i fotowoltaiczne. Kończą się również prace przy pokryciu dachu i montażu ślusarki okiennej.

Krakowski 2-kondygnacyjny obiekt będzie hotelem o powierzchni użytkowej wynoszącej około 1,3 tys. mkw. W budynku mieścić się będzie 20 pokoi hotelowych, a komunikację pomiędzy piętrami zapewni nowoczesna winda. Na paterze znajdzie się kuchnia, jadalnia, pokój zabaw dla dzieci oraz przestronny salon wypoczynkowy. Dodatkowo w hotelu zaplanowano pomieszczenia biurowe dla personelu oraz pralnię, magazyny oraz pomieszczenia techniczne.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia aFP architekci Flejterski Pietrzak. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Sławpol z Krakowa.

Obiekt stanie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na krakowskim Prokocimiu. Partnerem projektu jest Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Bezpłatny hotel fundacji Ronalda McDonalda, aFP architekci Flejterski Pietrzak, Przedsiębiorstwo Budowlane Sławpol

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.