Zasłonięto Szkieletor w Krakowie, który zmieni się w Unity Centre


2017.01.27
Autor: Urbanity.pl
Krakowski "Szkieletor" został zasłonięty gigantycznymi banerami, które obrazują gotowy wieżowiec Unity Tower. W środku trwa już kruszenie betonu konstrukcji. Inwestor potwierdza, że data zakończenia inwestycji pozostaje niezmieniona.

Pod gigantycznymi banerami, trwają prace polegające na wyburzaniu elementów betonowych, stropów, klatek schodowych czy szybów dla wind. Ta część inwestycji Unity Tower ma się zakończyć w maju bieżącego roku. Po tym terminie ruszy już budowa nowego budynku.

Osłonięcie Szkieletora ma za zadanie zmniejszenie ilości pyłów, które wydobywają się w trakcie kruszenia betonu konstrukcji.

Unity Centre po zakończeniu prac budowlanych, będzie wielofunkcyjnym kompleksem biurowo-mieszkalno-hotelowym, który w swoim najwyższym punkcie osiągnie wysokość 102,5 m i liczył będzie 27 kondygnacji.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. W pierwszej części projektu zaplanowano rozbudowę i nadbudowę nieruchomości. Następnie powstaną budynki zlokalizowane wokół głównej wieży. Atrakcją inwestycji ma być taras widokowy z restauracją i kawiarnią na szczycie wieżowca.

Według zapewnień firmy GD&K Group, która jest inwestorem kompleksu, do 2019 roku gotowa będzie inwestycja Unity Centre. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia biuro DDJM.

Komentarze


 • Krk
  Gość
  2017-01-28 09:15:23
  Atrakcja taras.
  I dodatkowe kilka tys samochodów w juz diabelnie zakorkowanej części miasta.
  Może nie znajdą się najemcy, czego serdecznie życzę dla dobra tego Miasta.

 • kkrk
  Gość
  2017-04-14 05:39:25
  Super niech Kraków pnie się w górę

 • janek
  Gość
  2017-05-31 13:34:20
  wreszcie uda sie dokonczyc ten nieszczesny budynek. Bardzo mocno szpecil miasto, a wiadomo jak wysokosciwce wplywaja na wizerunek miasta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.