Wyburzą galerię handlową i wybudują nowoczesny kompleks wielofunkcyjny w Krakowie

2022.01.26

Nowym właścicielem nieruchomości o powierzchni 80 000 mkw. w Krakowie, na której znajduje się budynek dawnej galerii handlowej Plaza została spółka deweloperska Strabag Real Estate. Poznaliśmy plany nowego inwestora.

Strabag Real Estate stał się właścicielem bardzo atrakcyjnego terenu w stolicy Małopolski. Na działce o powierzchni 80 000 mkw. u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych miasta – al. Pokoju i ul. Stanisława Lema stanie się miejscem pod pierwszą inwestycję spółki w Krakowie. W procesie przejęcia nieruchomości kupującemu doradzały kancelaria act BSWW legal & tax, a sprzedającemu, firmie Peakside Capital Advisors, kancelaria Dentons.

Na zakupionym terenie znajduje się budynek dawnej galerii handlowej Plaza, który nowy właściciel postanowił wyburzyć. W bezpośrednim sąsiedztwie stawu Dąbskiego zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, ma powstać nowoczesny kompleks wielofunkcyjny, składający się z kilku budynków.

Inwestycja znajduje się obecnie na wczesnym etapie planowania. Nowy właściciel analizuje różne warianty zabudowy, aby wybrać jak najkorzystniejsze dla tej części Krakowa rozwiązanie. Ponad 30% działki stanowią tereny zielone wraz ze stawem Dąbskim, który jest niezwykle wartościowym, bioróżnorodnym użytkiem ekologicznym o powierzchni ponad 20 000 mkw.

Jednocześnie deweloper analizuje potrzeby komunikacyjne i przyzwyczajenia pieszych, rowerzystów oraz osób z niepełnosprawnościami poruszających się na co dzień w pobliżu zakupionego terenu. Popularna wśród mieszkańców kładka znajdująca się na wysokości przystanków komunikacji miejskiej, stanowiąca wygodny skrót, została w ubiegłym roku wyłączona z użytkowania w chwili zamknięcia centrum handlowego. W ramach nowej inwestycji, deweloper zapowiada jej modernizację i oddanie do użytku krakowian.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Buc
    Gość
    2022-01-28 05:38:16
    Pamiętam, jak po ulewach wiele lat temu, ówczesny dyrektor Plaza P. Michał, upuszczał ścieki do tego stawu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.