Willa Schindlera w Krakowie poddana rewitalizacji i rozbudowie o biurowiec

2021.02.02

Zabytkowa Willa Schindlera w Krakowie zostanie gruntownie przebudowana oraz rozbudowana o niewielki biurowiec. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę i może przystąpić do realizacji zadania.

Willa Schindlera, która wpisana jest do ewidencji zabytków, znajduje się na Zabłociu w Krakowie przy ulicy Romanowicza. Inwestor może już rozpocząć prace budowlane polegające na rewitalizacji obiektu oraz jego rozbudowie o kameralny budynek o charakterze biurowym z częścią pod restaurację.

Wydane w październiku 2020 roku pozwolenie zakłada również rozbiórkę trzech budynków znajdujących się na działce. Willa Schindlera po zakończeniu przebudowy będzie pełniła niezmiennie funkcję mieszkalną, natomiast dobudowany budynek zaoferuje biura w standardzie klasy A.

Willa na Zabłociu wybudowana została w 1898 roku i zostanie poddana gruntownej przebudowie. Obok stanie 6-kondygnacyjny biurowiec, w którym parter i pierwsze piętro zostanie przeznaczone pod restaurację. Pod obiektem zaplanowano garaż samochodowy. Pomiędzy budynkami powstać ma zielona strefa atrium docelowo przeznaczona na przestrzeń ogrodu restauracyjnego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • MM
  Gość
  2021-02-02 14:34:35
  Czy w tym mieście naprawdę same bezmózgi rządzą. Czy naprawdę za kasę zgodzą się na wszystko. Ja myślę, że fajnie byłoby Wawel rozbudować i zrewitalizować z kilku stron fajnymi oszklonymi biurowcami byłoby super. Jak to będzie paskudnie wyglądać z jednej strony zabytek sprzed wielu dziesiątków lat a tu taki paszkwil szklany ohyda, po prostu zwyczajnie nie pasuje. Czy ci konserwatorzy zabytków widzieli to coś jak można wyrazić zgodę na taką dobudówkę. Jestem w szoku.

 • misza
  Gość
  2021-02-02 23:24:31
  "Sześciokondygnacyjny kameralny biurowiec"
  Konserwator spisał się na medal.

 • misza
  Gość
  2021-02-02 23:24:43
  "Sześciokondygnacyjny kameralny biurowiec"
  Konserwator spisał się na medal.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.