W Krakowie powstał nowoczesny biurowiec Imperial Business Center

2018.10.16

Przy ulicy Wadowickiej w Krakowie powstało nowoczesne centrum biznesowe pod nazwą Imperial Business Center (IBC). Właścicielem biurowca jest spółka Imperial Capital.

Imperial Business Center to nowo budowany budynek biurowy liczący 9 kondygnacji i oferujący ponad 7 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni całkowitej. Biurowiec o klasycznej i estetycznej elewacji posiada reprezentacyjny hol wraz z zapleczem sanitarnym i parkingiem dla rowerzystów. Komunikację pomiędzy piętrami zapewniają dwie windy.

Budynek, który oddany został do użytku w sierpniu 2018 roku, oferuje 5 310 mkw. powierzchni GLA w standardzie klasy A, natomiast powierzchnia typowego piętra waha się od 637,33 mkw do 668,41 mkw. Pod biurowcem oraz na zewnątrz znajdują się 74 stanowiska. Jednym z pierwszych najemców jest firma Luxmed, która wynajęła 260 mkw. powierzchni na parterze biurowca od ulicy Wadowickiej.

Inwestycja może szczególnie przypaść do gustu pracującym w nim rowerzystom, którzy mogą korzystać ze specjalnych szatni, pryszniców oraz miejsc postojowych, co ułatwia codzienne dojazdy do pracy rowerem.

Biurowiec może się pochwalić certyfikatem BREAM z oceną na poziomie Very Good. Zastosowana technologia zapewnia możliwość zoptymalizowania kosztów oraz poprawę jakości środowiska pracy. Obiekt dysponuje systemem BMS, monitorującym stan instalacji, alarmów oraz systemów zasilania, a dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom, biurowiec gwarantuje równomierność oświetlenia i dostęp wszystkich pomieszczeń pracy do światła dziennego.

IBC jest pierwszym w Krakowie, a drugim w Polsce biurowcem, posiadającym oryginalną iluminację zewnętrzną. Budynek posiada również wyjątkowe gięte szyby w narożnikach, które były sprowadzane z Chin.

Projekt architektoniczny biurowca Imperial Business Center przygotowała pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy. Generalnym wykonawcą inwestycja była firma Ruko. Zarządcą IBC jest Knight Frank.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Imperial Business Center

Komentarze


 • kerk
  Gość
  2018-10-17 11:56:23
  Niestety znów niski biurowiec a wysokie min. 20 kondygnacji by się przydały w Krakowie, oczywiście w pewnej odległości od starówki oszczędzając cenne działki, które można zagospodarować zielenią z pżytkiem dla mieszkańców

 • kerk
  Gość
  2018-10-17 12:17:56
  Ale ilumnacja super

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.