UJ: Inwestycja za 800 mln zł.

2007.05.19
Autor: Gazeta Wyborcza

W miejscowości Pychowice ma powstać jeden z najnowocześniejszych zespołów naukowo-badawczych w Europie. Będzie nim Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym będzie mogło studiować około 15 tysięcy studentów.

Na obszarze o powierzchni 130 ha. powstanie kompleks uniwersytecki zwany II Kampusem. Inwestycja ma potrwać do końca 2015 roku.

Do 2008 roku mają zostac wybudowane dwa kolejne obiekty: wydział matematyki i informatyki, zlokalizowany przy reprezentacyjnej alei Wawelskiej, oraz wydział zarządzania i komunikacji społecznej, który pomieści docelowo ok. 2200 studentów. Budżet państwa przeznaczył na ich realizację 95 mln zł, które pokryją połowę sumy jaka jest potrzebna do zrealizowania inwestycji. W przyszłym roku uniwersytet planuje rozpoczęcie budowy obiektów wydziału fizyki, astronomii i informatyki stosowanej, Instytutu Zoologii oraz zespołu akademików, obiekty Małopolskiego Centrum Biotechnologii, wydziału chemii, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Botaniki, nowatorskiego w skali Europy Środkowej Centrum Promieniowania Synchrotronowego.

Cała inwestycja ma wynieść 800 mln zł, z czego ponad 600 mln będzie sfinansowana z budżetu państwa. Jest to jak dotąd jedyna tak wielka inwestycja w Małopolsce.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.