Teatr w dawnej Stolarni? W Krakowie to możliwe


2021.06.15
Autor: Urbanity.pl
Trwają prace remontowe w budynku dawnej Stolarni przy Teatrze Ludowym w Krakowie, który po zakończeniu zamieni się w obiekt o charakterze kulturalno-edukacyjnym.

Wielkie zmiany czekają budynek dawnej Stolarni przy krakowskim Teatrze Ludowym, który kosztem 24 mln zł zamieni się w obiekt z dwiema scenami teatralnymi, salami edukacyjnymi, pracowniami czy strefą rekreacji. Stolarnia dodatkowo zostanie rozbudowana, a na zewnątrz zaplanowano m.in. kino plenerowe.

Pod koniec 2022 roku będzie można skorzystać z oferty nowego budynku o charakterze kulturalno-rozrywkowym na mapie Krakowa. Nowa Stolarnia to duża sala teatralna dla dorosłych, z widownią na 111 osób na parterze, a także sala teatralna dla dzieci na 150 osób mieszcząca się na pierwszym piętrze. Dodatkowo w budynku zaplanowano pomieszczenia biurowe, garderoby oraz salę wielofunkcyjną na 140 osób zlokalizowaną na drugim piętrze. Ostatnie piętro krakowskiej Stolarni zajmą pracownie i magazyny.

Z kolei za Stolarnią mieściło się będzie kino plenerowe, scena letnia i ogród. Budynek zostanie rozbudowany o nowe skrzydło z przeszkloną klatką schodową. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie 2289 mkw.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.