Sprzedano biurowiec przy rondzie Mogilskim w Krakowie


2015.07.15
Autor: Gazeta Wyborcza
Za ponad 28 milionów złotych sprzedany został budynek, który znajduje się przy rondzie Mogilskim 1 w Krakowie. Sprzedającym były Polskie Koleje Państwowe, które nie chcą ujawnić nowego nabywcę obiektu.

Krakowski budynek biurowy przy rondzie Mogilskim zaprojektowany został przez architekta prof. Witolda Cęckiewicza, który odpowiada także za projekty takich budynków jak Hotel Cracovia oraz kino Kijów. Obiekt o socrealistycznej bryle wybudowany został w latach 1952-1954.

Obecnie w 6-kondygnacyjnym biurowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej prawie 6000 mkw., mieszczą się pomieszczenia spółek PKP - Zakład Przewozów Towarowych (PKP Cargo) czy Oddział Gospodarowania Nieruchomościami.

Budynek został wystawiony na sprzedaż na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. PKP ustaliło cenę wywoławczą na poziomie 18,9 mln zł. Przetarg na kupno nieruchomości odbył się w poprzednią środę, a do licytacji stanęło pięć podmiotów. Ostatecznie obiekt został sprzedany za kwotę 28,7 mln zł.

Według informacji do jakich dotarła "Gazeta Wyborcza", nowym właścicielem budynku została prywatna osoba z Lublina. Przez jakiś czas PKP ma dzierżawić od nabywcy lokale, w których mieścić się mają oddziały gospodarowania nieruchomościami.

Komentarze


  • grbiesiada
    Użytkownik
    2015-07-15 17:17:34
    Ciekawe kto kupił ten biurowiec po PKP?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.