Ruszyła budowa prywatnego akademika w Krakowie

2019.01.24

Obok krakowskiego AWF rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji prywatnego akademika LIV, którego inwestorem jest spółka z grupy kapitałowej Gent Holding.

Erbud, jako generalny wykonawca przystąpił do budowy prywatnego akademika LIV, który powstanie na działce przy alei Jana Pawła II w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek. Następnie rozpoczną się prace fundamentowe wraz z ścianami żelbetowymi garażu podziemnego na poziomie -1.

Akademik LIV Kraków oferował będzie 277 mieszkań 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie z własną łazienką i aneksem kuchennym. W przestrzeniach komercyjnych zaplanowano również udogodnienia w postaci siłowni, pralni i stref co-workingowych.

Koncepcję architektoniczną przygotowało biuro AGAWA Architektura. Zakończenie inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowano z końcem sierpnia 2020 roku. Pierwsi studenci będą mogli zamieszkać w LIV wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o LIV Kraków, Erbud, Agawa Architektura Architektura Wnętrz Grafika, Gent Holding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.