Osiedle powstanie na terenie dawnej Fabryki Drożdży w Krakowie


2023.01.03
Autor: Piotr Maślak
Spółka Tętnowski Development wprowadziła do sprzedaży domy w ramach inwestycji Nowa Drożdżownia w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach budowy osiedla zrewitalizowana zostanie także dawna Fabryka Drożdży, w której znajdą się mieszkania i lokale usługowe.

Nowa Drożdżownia to najnowsza propozycja firmy deweloperskiej Tętnowski Development w Krakowie. W dzielnicy Bieżanów-Prokocim, na działce przy ulicy Drożdżowej 5 powstanie kompleks mieszkaniowy podzielony na trzy etapy. W pierwszej kolejności wybudowanych zostanie 28 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z 56 lokalami o metrażach wynoszących około 90-137 mkw. W kolejnej fazie inwestycji zaplanowano niskie 2-piętrowe budynki wielorodzinne, w których znajdą się 53 mieszkania o pow. 40-95 mkw. Na koniec powstanie 40 lokali mieszkalnych o pow. 34-91 mkw.

Deweloper docelowo zaplanował więcej etapów inwestycji Nowa Drożdżownia i łącznie 400 mieszkań i domów. W kolejnym etapie nastąpić ma także rewitalizacja zabytkowej dawnej Fabryki Drożdży, w której mieściły się będą mieszkania oraz część handlowo-usługowa.

Nowa Drożdżownia to również nowe otwarcie, jeśli chodzi o lokalizacje Krakowa. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Bieżanów ma do zaoferowania dużo więcej niż niektóre “topowe” dzielnice tego miasta. Przewagą nad innymi rejonami jest m.in. bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, stacja kolei łącząca Drożdżownię z Dworcem Głównym, lotniskiem czy Wieliczką, a także bliskość obwodnicy, która pozwala uniknąć zakorkowanych ulic, co w naszym mieście jest wartością nie do przecenienia. Poza tym lokalizacja inwestycji gwarantuje mieszkańcom wygodny dostęp do wielu miejsc niezbędnych do codziennego funkcjonowania – sklepów, szkół, punktów medycznych, lokali gastronomicznych czy bogatej oferty kulturalnej
powiedział: Krzysztof Tętnowski, prezes zarządu Tętnowski Development

Pierwszy etap inwestycji będzie gotowy w II kwartale 2024 roku.

Inne wiadomości o Nowa Drożdżownia, Tętnowski Development Krzysztof Tętnowski

Komentarze


  • krak
    Gość
    2023-02-11 13:22:56
    Następny KOŁCHOZ - będzie ruch jak na 5 aleii w Nowym Yorku

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.