Krok do przodu ws. dokończenia krakowskiego Szkieletora


2015.06.01
Autor: Eurobuild CEE
Jak dowiedział się portal Eurobuild CEE, do końca tego miesiąca opracowany ma zostać projekt przetargowy na generalnego wykonawcę niedokończonego budynku Treimorfy w Krakowie. Właścicielem obiektu jest GD&K Group.

Obecnie trwa wewnętrzna debata nad opracowaniem strategii dotyczącej realizacji krakowskiego Szkieletora. Rozmowy mają potrwać jeszcze około dwóch tygodni, a potem rozpoczną się już tylko poszukiwania generalnego wykonawcy inwestycji.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem z wrocławskim inwestorem i teraz opracowywany jest plan marketingowy, struktura powierzchni etc.


- wyjaśnił w rozmowie z portalem Eurobuild CEE architekt GD&K Group Jakub Wazowicz.

Budynek Treimorfa będzie krakowskim kompleksem spółek GD&K Group oraz Verity Development. Za projekt najnowszej koncepcji architektonicznej odpowiada Biuro Architektoniczne DDJM. Nowy Szkieletor mieścił się będzie przy Rondzie Mogilskim i łączył będzie w sobie funkcje biurowe, hotelowe oraz mieszkaniowe. Główny budynek zostanie otoczony mniejszymi obiektami.

Cały kompleks dysponował będzie powierzchnią około 85 tys. mkw. i osiągnie wysokość około 100 metrów, czym przewyższy m.in. Wieżę Mariacką.

Budowa budynku, który nazywany jest również biurowcem NOT (Naczelnej Organizacji Technicznej) rozpoczęła się w 1975 roku i do tej pory nie została dokończona. Budowa wstrzymana została w 1979 roku ze względów ekonomicznych. Obecnie obiekt służy jedynie jako miejsce do wywieszania reklam. Budynek ma wysokość 92 metrów, ale zostanie podwyższony do 100, na co zgodzili się miejscy planiści.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.