Miniaturka Kaufland

Kaufland
Kraków, Norymberska 1

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Dębniki
Otaczające ulice
Norymberska, Grota-Roweckiego
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
handlowo-usługowy
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2008 lipiec
Zakończenie budowy
2008 grudzień

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
1
Powierzchnia użytkowa
3171 m2
Kubatura
22900 m3
Miejsca parkingowe
137

Opis

Placówka handlowa przy Norymberskiej 1 to parterowy obiekt, który powstał w Krakowie w dzielnicy Dębniki. Konstrukcja nieruchomości ruszyła w lipcu 2008, a dobiegła końca w czwartym kwartale 2008 roku. Użytkowa powierzchnia tego gmachu sięga ponad 3 tys. m2. W budowę tej inwestycji zainwestowała firma Kaufland Polska Markety z Wrocławia, a generalnym wykonawcą inwestycji została firma budowlana Zakład Budowlano-Remontowy Budrem . Nieopodal znajdują się Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz budowany jest Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Informacje dodatkowe

 • jest to drugi obiekt tej sieci w Krakowie
 • obiekt należy do sieci sklepów należących do niemieckiej grupy Schwarz obejmującej także sieć sklepów Lidl. Działa w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, w Chorwacji, w Rumunii i w Bułgarii
 • budynki tej sieci zaliczają się do grupy obiektów handlowych o dużej powierzchni, z niewielką galerią handlową
 • sklep wielobranżowy typu PL1. bryła marketu oparta na rzucie prostokąta. Głównym elementem jest jednonawowa hala z dachem dwuspadowym ukrytym za attyką. Charakterystycznym elementem jest część narożna na rogu ulic Grota Roweckiego i Norymberskiej w postaci podwyższonej arkady wykonanej z cegły klinkierowej, która materiałowo formą nawiązuje do rogatki miejskiej
 • wzdłuż strefy wejściowej znajdują się powierzchnie przeznaczone na mniejsze punkty usługowo-handlowe
Ostatnio zmodyfikowano 2014-11-08 11:39:45

Powiązane firmy

Forum opinii Kaufland


 • Łapinski
  Gość
  2011-03-19 14:43:00
  Nie dość, że kaufland na Norymberskiej w Krakowie jest najsłabszym marketem w mieście, to jeszcze organizacja pracy na stoisku mięsnym jest tragiczna. Stoisko mięsne jest tak długie, jak szeroka jest cała hala.
  Na stoisku są 4 lub 5 wag, ale kolejka jest JEDNA.Za ladą dziś były trzy panie i klient zamawia 15 dekagramów żółtego sera, to pani biegnie na początek stoiska.Ten sam klient prosi o kurczaka, to pani zasuwa na drugi koniec stoiska.Dalej klient prosi o wędliny, to pani biegnie do środka stoiska. Warto nakręcić film o bezmyślnej organizacji pracy. Te panie nie są pierwszej młodości i nie dziwota, że tam nikt nie chce pracować. Nie oczekuję odpowiedzi. I. Łapiński.

 • Andrzej
  Gość
  2012-09-27 11:11:37
  Wczoraj na parkingu miałem stłuczkę bo jakiś "mondry" klient nie zna reguły prawej ręki. Ludzie, nauczcie się jeździć zanim pojedziecie na zakupy do supermarketu ewentualnie bierzcie taksówkę.

 • Olka
  Gość
  2014-01-26 00:05:27
  Robiłam dzisiaj popołudniu pierwszy raz zakupy w tym sklepie i ku mojemu zaskoczeniu zakupy tam to czysta przyjemność. Obsługa na sklepie sympatyczna i bardzo pomocna. Atmosfera na sklepie super, a kasjerki cały czas uśmiechnięte i bardzo miłe.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.