Jest zgoda na budowę kładki pieszo-rowerowej w Krakowie. Wkrótce przetarg na wykonawcę inwestycji


2022.06.15
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie dysponuje już pozwoleniem na budowę kładki pieszo-rowerowej, łączącej Kazimierz z Ludwinowem. Decyzja otwiera drogę do przygotowania przetargu na roboty budowlane. Szacowany koszt nowej kładki w Krakowie to około 70 mln zł.

Zrobiony został kolejny krok w kierunku budowy kładki pieszo-rowerowej, która połączy Kazimierz z Ludwinowem w Krakowie. Wcześniej zapadła decyzja o dofinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład, a teraz Zarząd Inwestycji Miejskich otrzymał już pozwolenie na budowę. W ciągu najbliższych miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni generalnego wykonawcę krakowskiej przeprawy przez Wisłę.

Nowa kładka w Krakowie połączy Bulwar Inflancki pomiędzy ul. Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z Bulwarem Wołyńskim w pobliżu ul. Ludwinowskiej. Będzie to przeprawa wyłącznie do użytku dla pieszych i rowerzystów, która składała się będzie z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego. Rozpiętość łuków ma wynieść prawie 130 m. Całkowita szerokość pomostów to 13,60 m, a wysokość mierzona w najwyższym punkcie – 15,80 m.

Za projekt architektoniczny kładki odpowiada Biuro Projektów Lewicki Łatak. Koszt inwestycji wyniesie około 70 mln zł, a czas realizacji to około 27 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.