Holenderski fundusz kupuje mieszkania w centrum Krakowa pod wynajem długoterminowy


2022.08.12
Autor: Bartosz Motorek
jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych podpisał podpisał umowy przedwstępne na zakup mieszkań w inwestycji Greendustry w centrum Krakowa. Zakupione lokale zostaną przeznaczone pod wynajem długoterminowy.

Van der Vorm Vastgoed to fundusz inwestycyjny z Holandii, który swoją siedzibę ma w Rotterdamie. Firma ma w swoim portfolio nieruchomości zlokalizowane w całej Unii Europejskiej, w tym i Polsce m.in. warszawska „La Praga”, budynki mieszkalne przy ulicy Zaczarowane Koło w Krakowie, a także zabytkowe kamienice w centrum krakowskiego Starego Miasta.

W ostatnim czasie podpisana została przedwstępna umowa za zakup 128 mieszkań o wysokim standardzie w ramach inwestycji Greendustry, która budowana jest przy ulicy Romanowicza w dzielnicy Podgórze. Zakup dokonywany był etapowo - w pierwszej kolejności podpisano umowę na zakup 50-ciu lokali. Drugi etap transakcji, który został sfinalizowany w lipcu tego roku, zakłada zakup kolejnych 78 mieszkań. Lokale zostaną oddane do użytku w II kwartale 2023 roku.

Deweloperem powstającego osiedla jest firma Quelle Locum. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 3D-architekci.

Inne wiadomości o GreenDustry Zabłocie, Quelle Locum

Komentarze


 • adam
  Gość
  2022-08-22 13:01:54
  wspaniale, im więcej mieszkań w rękach funduszy, tym lepiej! pamiętajcie Polacy, że wasze są jeszcze ulice!

 • Leo
  Gość
  2022-08-22 18:46:17
  Rece opadają

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.