Miniaturka Fajny Dom

Fajny Dom
Kraków, Sołtysowska 12

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Czyżyny
Otaczające ulice
Sołtysowska
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2008
Zakończenie budowy
2014 czerwiec

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
6
Kondygnacje podziemne
1

Opis

Krakowska zabudowa mieszkalna w dzielnicy Czyżyny przy ulicy Sołtysowskiej 12. Budowa gmachu Fajny Dom wystartowała w 2008, a zakończyła się w drugim kwartale 2014 roku. W odległości 275 metrów znajduje się gmach Sołtysowska 35A, 411 metrów dalej budowany jest Zespół budynków mieszkalnych, a 720 metrów dalej znajduje się Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.

Informacje dodatkowe

 • kompleks składa się z 9 budynków
 • w ramach 1 etapu oddano do użytku 4 budynki o wysokości od 5 do 6 pięter
 • mieszkania w metrażach 29-112 mkw
 • w maju 2012 roku pozwolenie na użytkowanie otrzymały budynki 12F i 12E
Ostatnio zmodyfikowano 2014-07-15 12:00:55

Forum opinii Fajny Dom


 • Lato w Fajnym Domu
  Gość
  2013-06-17 23:05:35
  Na osiedlu w każdą sobotę odbywają się zabawy i atrakcje dla dzieci przez CAŁE LATO.
  Akcja rozbawienia osiedla nosi miano Lato w Fajnym Domu.

  Poszczególne spotkania mają inny charakter:
  Jazzowe granie - zajęcia umuzykalniające dla dzieci i rodziców z osiedla przy akompaniamencie zespołu i świetnych animatorów.
  Piłkarskie rozgrywki z Polonią Kraków w których brali udział najlepsi, a także Ci, którzy próbowali swoich pierwszych kroków na miękkim boisku sportowym.
  w najbliższą sobotę będzie zabawa alchemiczna dla dzieci i ich rodziców. Wszyscy będą eksperymentować. Cały plan wakacyjnej zabawy na https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=540606249336036&id=107146916015307 lub na oficjalnej stronie www.fajnydom.pl

  Zaproszeni są mieszkańcy, ich znajomi i rodziny, a także wszyscy zainteresowani wspólną zabawą. Poczujcie atmosferę Fajnego Domu i odwidźcie je w godzinach 16.00-18.00.

 • d86
  Użytkownik
  2019-01-17 18:45:41
  Nikomu nie polecam współpracy z firmą Mota Engil. Na każdym etapie zakupu mieszkania w inwestycji FajnyDom w Krakowie cały czas nerwy, bardzo czesto czulismy sie wprowadzani w blad przez biuro sprzedazy. Deweloper wybudował osiedle na gruntach o nieuregulowanej własności, do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy nie znajdzie się inny właściciel gruntów i nie stracimy wpłaconych zaliczek. W biurze sprzedazy w poczatkowych etapach nic nam nie chcieli powiedziec, dowiadywalismy sie wszystkiego na wlasna reke w urzedach. Ostatecznie sprawy własności gruntów uregulowane wiele miesięcy po terminie z umowy deweloperskiej. Umowa ostateczna zawarta prawie rok po terminie z umowy deweloperskiej. Klienci tracili przyznane kredyty MDM rodzina na swoim. Dotarcie do jakiejkolwiek informacji graniczyło z cudem, często otrzymywaliśmy sprzeczne informację od różnych pracowników tego biura. Dział techniczny nie przestrzega żadnych terminów z umowy deweloperskiej, usterki zgłoszone na odbiorze technicznym nie zostały usunięte w terminie. Jesteśmy już kilka miesięcy po zakupie mieszkania a do chwili obecnej nie usuneli częsci usterek. Podwykonawcy nie chcą przyjeżdzać usuwać usterek, o usunięcie najdrobniejszej trzeba wielokrotnie się prosić. Standardowa praktyką tego dewelopera jest określanie zgłoszonych usterek jako niezasadne. Jako klienci musi tracić wiele godzin na udowadnianie deweloperowi, że celowo nie niszczymy sobie mieszkania, tylko inwestycja zawiera liczne wady ukryte. W firmie córce dewelopera powołanej na budowę osiedla kilkukrotnie zmieniło się już większość pracowników łącznie z dyrektorami. Każdej nowej osobie trzeba od nowa przedstawiać historię zgłoszeń ponieważ z nieznanych nam powodów nie mają oni dostępu do dokumentacji poprzedników. W wielu mieszkaniach nieprawidlowo dziala ogrzewanie, a u niektorych w ogole nie dziala. Mieszkancy skarza sie dodatkowo na glosna wentylacje w mieszkaniach. Jezeli nic sie nie zmieni wspolnota mieszkaniowa bedzie musiala dochodzic usuniecia usterek na terenie wspolnym na drodze sadowej.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.