Akademik Livinn Kraków powstaje w budynku dawnego zakładu Telpod

2018.03.26

Ruszyła realizacja nowoczesnego akademika Livinn Kraków, który mieścił się będzie w odrestaurowanym budynku po dawnych zakładach Telpod przy ulicy Romanowicza 4. Inwestorem jest firma Golub GetHouse.

Livinn Kraków zlokalizowany będzie na działce przy ulicy Romanowicza 4 w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. W 7-kondygnacyjnym budynku po dawnych zakładach Telpod znajdzie się 290 mieszkań w rozkładach – jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych, które łącznie oferowały będą ponad 700 łóżek. Właśnie ruszyła rewitalizacja i modernizacja obiektu.

Projekt, który realizowany jest przez firmę Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International będzie miał wiele udogodnień w swojej ofercie. Studenci otrzymają nieograniczony dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej czy kuchni, umożliwiającej wspólne gotowanie. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod ogólnodostępne przestrzenie dla gości odwiedzających studentów.

Livinn Kraków to również nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których wyłączny dostęp będą mieli mieszkańcy. Akademik dysponował będzie także wewnętrznym ogrodem oraz tarasem widokowym. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Jednostki będą w pełni umeblowane oraz będą posiadały dostęp do szybkiego internetu. Cały obiekt będzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję oraz ochronę.

Parter akademika to również lokale handlowo-usługowe, z czego jeden z nich o powierzchni 650 m kw. zostanie przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy, a pozostałe na usługi uzupełniające.

Inwestor akademika współpracuje także z krakowskimi instytucjami kulturalnymi. Pierwszym efektem takich działań jest przekazanie na rzecz Muzeum Inżynierii Miejskiej
w Krakowie napisu „UNITRA TELPOD”, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat widniał na elewacji budynku przy ul. Romanowicza 4.

Projekt architekotniczny przebudowy budynku przygotowała pracownia IMB Asymetria. Budynek zostanie odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej tożsamości krakowskiego Zabłocia. Generalnym wykonawcą przebudowy jest spółka Unibep. Akademik Livinn Kraków będzie gotowy latem 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • krK
    Gość
    2018-04-07 01:43:43
    Super i oby takich i nowych więcej było też w innych miastach

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.