Otwarty został przyjazny żłobek w Gorzowie Wielkopolskim

2017.03.07

W Gorzowie Wielkopolskim otwarty został pierwszy żłobek w tym mieście, który powstał w ramach rządowego programu "Maluch". Setka maluszków właśnie rozpoczęła swoją przygodę w nowej inwestycji, która została zrealizowana przez firmę Skanska.

Wolnostojący budynek parterowy składa się z czterech oddziałów, a każdy przeznaczony dla 25 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Dodatkowo każdy dział składa się z dwóch sal: do zajęć i do wypoczynku.

Gorzowski żłobek posiada również pomieszczenia administracyjne, magazyn żywności, pomieszczenia techniczne, porządkowe i higieniczno-sanitarne, a także nowoczesną kuchnię.

Skanska, jako generalny wykonawca, wykonała również podziemne uzbrojenie w postaci instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektroenergetycznej, przyłączy ciepłowniczych i teletechnicznych. Powstał także zbiornik do gromadzenia wody deszczowej, która wykorzystywana jest do celów gospodarczych.

Sale zajęć wyposażone zostały w meble i urządzenia do ćwiczeń ruchowych ze wszelkimi niezbędnymi atestami i certyfikatami. Atrakcyjnym miejscem jest też plac zabaw. Na dzieci czekają m.in. zjeżdżalnia, piaskownica, bujaki, huśtawki, karuzela.

Żłobek został przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.