Zmiana projektu Alchemii w Lublinie

2016.11.18

Nie galeria, a parking z częścią handlowo-usługową, zamierza wybudować spółka Arkady, na terenie pomiędzy ulicą Świętoduską a Lubartowską w Lublinie. Budowa Alchemii ma ruszyć w przyszłym roku.

Teren inwestycji przy Świętoduskiej został już ogrodzony i niebawem rozpoczną się prace archeologiczne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wiosną przyszłego roku ruszy już właściwa budowa Alchemii.

Początkowo w zaprezentowanych w 2010 roku wizualizacjach, na terenie w centrum Lublina, spółka Arkady miała postawić galerię handlową, która składałaby się z dwóch części - pierwszej przy Świętoduskiej, drugiej na Starym Mieście, połączonych przejściem podziemnym.

Plany jednak się zmieniły i obecnie inwestor mówi jedynie o parkingu samochodowym na około 300 miejsc postojowych, który będzie miał powierzchnię około 9 000 metrów kwadratowych. Całość uzupełniona zostanie częścią handlowo-usługową o powierzchni 3 500 mkw. Powierzchnia usługowa w około 40 proc. zostanie zagospodarowana pod restauracje, które znajdą się zarówno w części podziemnej, jak i i w trójkątnym budynku.

Pierwsze prace budowlane mają ruszyć wiosną przyszłego roku, a całość ma być gotowa pod koniec 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Alchemia

Komentarze


 • Ktoś
  Gość
  2016-11-19 12:03:26
  Już widzę jak to ruszy ...

 • do administratora
  Gość
  2016-12-07 20:28:50
  proszę zmienić status tego obiektu na w budowie, na stronie są bardzo nieaktualne statusy obiektów oraz wielu nie ma, które są w Rzeszkowie i Lublinie :/

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.