Kłopoty związane z budową Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

2015.09.04

Do końca tego roku zakończyć ma się budowa Centrum Spotkania Kultur, które powstaje w miejscu tzw. Teatru w budowie w Lublinie. Początkowo koszt inwestycji szacowany był na 134 mln zł., ale wiadomo, że prawie 9 mln zł pochłonęły już dodatkowe prace przy kompleksie.

Koszt budowy Centrum Spotkania Kultur to około 134 mln zł, z czego modernizacja Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej to 45 mln zł., a budowa placu przed kompleksem wraz z parkingiem samochodowym, który mieści się pod ziemią to dodatkowe 21 mln zł.

To jednak nie były wszystkie koszty jakie muszą zostać poniesione w związku z realizacją inwestycji. Od końca 2012 roku Urząd Marszałkowski ogłosił dwanaście przetargów, które opiewały na kwotę 8,7 mln zł. Dodatkowe roboty związane były słabym stanem obiektów i licznymi usterkami. Zadanie zlecono firmie Budimex, która jest generalnym wykonawcą budynku.

Budynek Centrum Spotkania Kultur ma być gotowy do 15 listopada 2015 roku, ale nie wiadomo jeszcze kiedy oficjalnie nastąpi otwarcie obiektu. Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem jest połowa przyszłego roku.

Projekt architektoniczny budynku powstał w pracowni Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne.

Źródło: Dziennik Wschodni

Inne wiadomości o Centrum Spotkania Kultur, Budimex, Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.