Henpol rozbuduje bibliotekę WSEI w Lublinie


2013.08.27
Autor: mat.pras/Urbanity.pl
Henpol Sp. z o.o. na zlecenie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie rozbuduje uczelnianą bibliotekę zlokalizowaną przy ul. Projektowej 4 w Lublinie.

Zakres robót obejmuje wykonanie jednokondygnacyjnej nadbudowy biblioteki, która została stworzona w 2008 r., z pomieszczeń bunkra podziemnego byłej fabryki samochodów. Dodatkowa kondygnacja będzie pełnić funkcję czytelni dla studentów, z dostępem zarówno od strony parkingu jak i bezpośrednio z budynku WSEI. W dolnej kondygnacji pozostaną wszystkie zbiory biblioteczne oraz zaplecze socjalne. Nowe pomieszczenia będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wejście główne do budynku usytuowane będzie tuż nad poziomem terenu, który zostanie odpowiednio wyprofilowany tak, aby zapewnić dostęp od strony parkingu. Pionową komunikację zaprojektowano poprzez windę, dostępną bezpośrednio z poziomu podziemia jak i czytelni. Robotom budowlanym podlega również wymiana podłoża parkingu w części nad podziemnym magazynem biblioteki oraz wykonanie dojścia od parkingu do Uczelni, utwardzonego kostką betonową. Prosta forma architektoniczna nawiązywać będzie do istniejącej zabudowy.

Termin zakończenia prac to 31 października 2013 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.