W Chełmie powstaje nowoczesna galeria handlowa

2019.03.26

Oficjalnie rozpoczęła się budowa pierwszego centrum handlowego w Chełmie, które zlokalizowane będzie u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej. Inwestorami są Acteeum Group i Equilis Europe SA.

W piątek, 22 marca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Galerii Chełm, która za rok przywita pierwszych klientów. U zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej w Chełmie powstanie pierwsze nowoczesne centrum handlowe, które zaoferuje 55 lokali handlowo-usługowych na powierzchni 17 500 mkw.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Karmar. W ramach budowy galerii przebudowany zostanie również ponad kilometrowy fragment ulicy Lubelskiej, wzdłuż której powstanie bezpieczna ścieżka rowerowa. Przy centrum handlowym powstanie naziemny parking samochodowy na ponad 500 stanowisk.

Galeria Chełm na rok przed otwarciem została skomercjalizowana w prawie 80 proc. Wśród sklepów jakie otworzą się w obiekcie będą m.in. Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, kantor, pralnia ekologiczna, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, Home&You, Diverse, Pepco, Esotiq, Swiss, Ziaja, Play, a także Księgarnia Świat Książki. W części gastronomicznej znajda się restauracja Olimp oraz Deli Pizza.

Pierwsze prace na działce rozpoczęły się około miesiąc temu. Inwestycja o wartości około 30 mln euro zostanie otwarta w I kwartale 2020 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NCA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Chełm, Karmar, Acteeum Group, NCArchitekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.