Rozbudowa kampusu K-Flex w Uniejowie. Rusza budowa nowego magazynu


2022.08.26
Autor: Bartosz Motorek
Ruszyła budowa kolejnego magazynu wysokiego składowania w ramach inwestycji K-Flex w Uniejowie. Na zlecenie Panattoni buduje go Commercecon. Inwestycja będzie gotowa w 2023 roku.

Commercecon, jako generalny wykonawca, który specjalizuje się w budownictwie przemysłowym, rozpoczął realizację kolejnego obiektu w ramach inwestycji K-Flex w Uniejowie. Powstanie magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 33 000 metrów kwadratowych, który będzie trzecim z rzędu projektem budowanym w tym składzie w tej lokalizacji.

Firma K-Flex to wiodący producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. W ramach kampusu ruszyła budowa magazynu o łącznej powierzchni 33 000 mkw. Jest to 6. obiekt w tej lokalizacji, a trzeci z kolei, który na zlecenie Panattoni wybuduje Commercecon. Inwestycja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2023 roku i będzie pełniła funkcję centrum logistycznego dla całego kampusu K-Flex. Po oddaniu do użytku najnowszego magazynu, kompleks w Uniejowie będzie miał ponad 100 000 mkw. powierzchni.

Nowy magazyn w ramach kampusu K-Flex realizowany jest w wymagającej formule build-to-suit, która od początku procesu budowy pozwala wykonawcy kształtować powierzchnię pod przyszłe potrzeby klienta. Obiekt będzie miał wysokość 15 metrów i dach o konstrukcji pozwalającej na przeniesienie dodatkowych obciążeń związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej. Budynek został zaprojektowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa przemysłowego i przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Wykonawca będzie miał za zadanie także zagospodarować teren wokół magazyny, gdzie zaplanowano m.in. rozległe tereny zielone wraz z licznymi nasadzeniami, zadaszona wiata dla rowerów, stanowiska postojowe do car-sharingu.

- Cieszymy się, że firma Panattoni ponownie nam zaufała, powierzając budowę kolejnego budynku w ramach kampusu firmy K-Flex w Uniejowie. W ciągu ostatnich dwóch lat oddaliśmy do użytkowania w Uniejowie już dwa obiekty o łącznej powierzchni prawie 16 tys. mkw. Podpisanie z nami umowy na kolejną realizację dowodzi wysokiej jakości naszej pracy oraz świetnie układającej się współpracy – mówi Katarzyna Malinowska-Solarek, współwłaściciel firmy Commercecon.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.