Na majówkę otwarcie basenów termalnych w Poddębicach. Woda hipertermalna o temperaturze 72°C


2022.04.26
Autor: Urbanity.pl
„Termalna Majówka” - pod taką nazwą przebiegać będzie wielkie otwarcie basenów termalnych w Poddębicach. Najnowszy kompleks geotermalny stanie się niewątpliwie popularną atrakcją w okolicy.

W niedzielę, 1 maja odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, czyli najnowszego kompleksu basenów termalnych, które zapewnią odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks i świetną zabawę w rodzinnej atmosferze. Inwestycja zlokalizowana jest na działce przy ulicy Adama Mickiewicza 19.

Termy w Poddębicach powstawały w latach 2019-2020, a ich wykonawcą był łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która w kompleksie zastosowała najnowszą technologię oczyszczania wody, opartej głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami namywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.

Termy Poddębice oferują siedem basenów z nieckami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający mieszczący się na poziomie +1 wykonano w okładzinie z mozaiki. Na zewnątrz budynku znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym. Ponadto kompleks oferuje także sauny: sucha, parowa oraz infrared oraz pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.

Goście mogą również skorzystać z oferty strefy rehabilitacji, która składa się z saldo zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Oprócz atrakcji wodnych dostępna jest również strefa Wellness&SPA, punkt gastronomiczny czy terenowa siłownia.

Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, co zapewni przyjęcie nawet do tysiąca osób jednorazowo.

W ramach wielkiego otwarcia zostanie zorganizowana „Termalna Majówka”, która rozpocznie się 1 maja w Poddębicach i będzie świętowana w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę o godzinie 21:00. Organizatorzy przygotowali także masę innych atrakcji, w tym Fantówka, Festiwal Smaku i Festiwal Kolorów, wodni szczudlarze, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.