Rozbiorą komin Pamoteksu - Będą hotele, kina, sklepy, a nawet kort tenisowy

2008.01.26

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbiórka 140-metrowego komina stojącego w centrum Pabianic. Budowla, jedna z najwyższych tego typu w Polsce, była częścią kompleksu elektrociepłowni spółki Pamoteks. Po jej rozebraniu konstrukcja stała się zbędna. Na jej miejscu powstanie nowoczesne centrum handlowo-usługowe.

Przygotowujemy się do przeniesienia urządzeń znajdujących się na kominie na specjalne maszty - mówi Andrzej Furman, właściciel terenu, na którym znajduje się komin i główny inwestor kompleksu. - Sądzę, że uporamy się z tym do początku września. Później cegła po cegle rozpoczniemy rozbiórkę komina.

W centrum handlowym, które ma być gotowe do końca 2012 roku pracę ma znaleźć około tysiąca osób.

- Kilka dni temu zleciliśmy analizę, która ma pokazać, w jakim kierunku powinien rozwinąć się kompleks - mówi Furman. - Jej wyniki będą znane za kilka miesięcy. Mamy nadzieję, że pierwsze prace ruszą już w przyszłym roku.

Na razie pewne jest, że w Nowym Rynku Pabianic, bo tak nazywać będzie się centrum, prócz galerii handlowych miejsce znajdą sala koncertowa i hotel, który powstanie w zabytkowych budynkach po fabryce "Pawelana" oraz kina.

- Chcemy, by prócz handlu kompleks spełniał również funkcję centrum kulturalnego miasta - informuje Andrzej Furman.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2012 roku. Budowa ma kosztować 100 mln zł.

Źródło: Express Ilustrowany

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.