Zachodnia 56 - był zakład kąpielowy i łaźnia miejska, a będzie hostel

2020.03.12

Przy ulicy Zachodniej 56 w Łodzi jeszcze na początku XX wieku znajdował się zakład kąpielowy „Centralne Kąpiele” Hersza Offenbacha. Po II wojnie światowej łaźnia miejska. Teraz powstanie tutaj nowoczesny hostel.Budynki mieszczące się przy ulicy Zachodniej 56 przejdą gruntowny remont wraz z najbliższym otoczeniem. W ramach inwestycji elewacja obiektu zyska nowy wygląd wraz z odtworzeniem detalu architektonicznego. Zagospodarowany zostanie teren, gdzie pojawi parking samochodowy, plac zabaw czy zielony skwer.

Przy ulicy Zachodniej 56 nadal mieścił się będzie Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, który wzbogaci się o dodatkową przestrzeń: galerię i salę do działań animacyjnych. W ramach inwestycji powstanie również mieszkanie chronione przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Budynek przy Zachodniej zyska także nową funkcjonalność - po zakończeniu remontu mieścił się będzie tutaj nowoczesny hostel z 12 pokojami hotelowymi. Przed budynkiem zaplanowano sześć miejsc parkingowych.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych, które poprzedzają prace rozbiórkowe. Koszt inwestycji to 13 mln zł. Całość będzie gotowa do czerwca 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.