Zabudują działkę w łódzkim Śródmieściu. Pomógł "lex deweloper"


2023.09.06
Autor: Monika Kiereś
Rada Miejska w Łodzi wydała zgodę na zabudowanie działki w narożniku skrzyżowania ul. Polskiej Organizacji Wojskowej z ul. Składową. Deweloper skorzystał z zapisów specustawy mieszkaniowej "lex deweloper".

Narożnik skrzyżowania ul. Polskiej Organizacji Wojskowej z ul. Składową zostanie zabudowany. Chodzi o dwie parcele - przy ul. POW 42, gdzie mieściła się kamienica wyburzona w 2019 roku, a także przy ul. Składowej 14, na której mieści się pozostałość po rozebranej w maju bieżącego roku kamienicy.

Deweloper Hocan Estate uzyskał zgodę Rady Miasta w Łodzi na zabudowanie nieruchomości w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Firma Hocan Estate na działce wybuduje nowy budynek składający się z trzech brył różniących się wysokością (1, 5 i 6 kondygnacji). Parter apartamentowca zostanie zagospodarowany pod działalność usługową o łącznej powierzchni około 500 mkw. Pod budynkiem zaplanowano garaż samochodowy, natomiast na piętrach od 1 do 5 od 60 do 85 mieszkań.

W ramach inwestycji zostanie odtworzony oryginalny wygląd elewacji rozebranej rozebranej narożnej kamienicy, natomiast front kamienicy przy ul. Składowej zostanie zachowany i poddany renowacji.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.