Wyburzą centrum handlowe i postawią osiedle. Na łódzkim Widzewie rusza inwestycja Zenit

2021.06.25

Na łódzkim Widzewie, największej dzielnicy miasta, Echo Investment zrealizuje swój nowy, ekologiczny projekt mieszkaniowy - Zenit.

Osiedle Zenit powstanie w miejscu betonowego parkingu i starego centrum handlowego, w którym funkcjonowało m.in. Tesco. Inwestycja na Widzewie będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi.

Echo Investment zaprosiło do współpracy Veolię – wiodącego producenta i dostawcę ciepła systemowego, który wyposaży inwestycję w nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. Na osiedlu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz ładowarki do aut elektrycznych. Wytworzona energia będzie wykorzystana do zasilania części wspólnych budynków np. wind, urządzeń wentylacji i klimatyzacji czy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Veolia dostarczy również zielone ciepło do mieszkań, powstające w lokalnej elektrociepłowni Veolii.

Tereny zielone na osiedlu Zenit będą nawadniane wodą deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych. Mieszkańcy będą mogli korzystać ponadto ze szklarni, w której będzie można uprawiać warzywa, kwiaty czy zioła. Na terenie Zenitu znajdzie się także Paczkomat InPostu.

Uruchomiony został już pierwszy etap łódzkiej inwestycji Echo. W ofercie znalazło się 168 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 27 do 82 mkw. Lokale wyposażone są w balkony, loggie lub taras. I etap osiedla Zenit będzie gotowy w II kwartale 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Ciekawy
  Gość
  2021-07-02 21:41:56
  Czy potencjalni nabywcy którzy wpłaca (później się okaże że dorobek życia) nie będą "bohaterami" programu interwencja? Lub sprawa dla reportera?

 • Mrv
  Gość
  2021-07-08 17:03:22
  Z całym szacunkiem, ale komunalna szklarnia raczej nie zadziała. Zje to grzyb i mszyce.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.