
Łódź
Współtworzyli
-
AbC
- 29

Wierzbowa 18
Łódź

Kliknij, by wczytać mapę
Informacje
- Dzielnica
- Śródmieście
- Otaczające ulice
- Wierzbowa, Uniwersytecka
- Rodzaj struktury
- Budynek
- Rodzaj zabudowy
- średniowysoka
- Funkcja główna
- edukacyjny i naukowy
- Status
- planowany
Dane techniczne
- Kondygnacje nadziemne
- 6
Opis
Wierzbowa 18 to pięciopiętrowy budynek, który ma powstać w Łodzi w obrębie dzielnicy Śródmieście w otoczeniu ulic Uniwersyteckiej, Wierzbowej. W odległości 317 metrów znajduje się Aula Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, 337 metrów dalej znajduje się Centrum Biurowo-Konferencyjne Comarch, a 338 metrów dalej znajduje się Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Ostatnio zmodyfikowano 2017-02-27 22:19:16
W pobliżu
Ostatnie 3 wypowiedzi:
Tomasz
Gość
gość
Gość
Tomtom
Gość
gość
Gość
Macieh
Gość
Marcin K.
Gość
Gość
Gość
GoścM
Gość
Gosc
Gość
ZZ
Gość
Gosc
Gość
Gosc
Gość
xxx
Gość
joanna
Gość
https://jhmdevelopment.pl/park-helenow/o-inwestycji?gclid=EAIaIQobChMIltbslZan6QIVEB0YCh0GWgs0EAAYASAAEgLN1vD_BwE tu już drugi deweloper rozkopał i znikł w przeciągu 10 lat park helenów u zbiegu ulic Smugowej i Źródłowej
Klocki
Gość
gosc
Gość
gość
Gość
deweloper wszystko zmieści budują teraz getta
Gosc
Gość
gość
Gość
gosc
Gość
gość
Gość
jak ruszy sam zobaczysz
ochroniarz sobie może i rok spacerować.
Mieszkania będą spadać z ceny do końca 2021
więc zakupy teraz to głupota.
gosc
Gość
Rolo
Gość
Gosc
Gość
z branżu
Gość
gość
Gość
kredyt hipoteczny z niską dostępnością
coraz wyższy wkład własny
brak najemców
wyższe bezrobocie
niższe płace
może wytłumacz czemu w latach 2008-20013 ceny mieszkań spadały w tamtym kryzysie ?
to co piszesz to bzdury.pobożne życzenia,pogadamy za kilka kwartałów odświeżę to .
Spadki cen mieszkań będą wynosić po 5-7 proc. rocznie i potrwają do końca 2022 roku, prognozuje firma Emmerson Evaluation w "Analizie cen transakcyjnych i prognoz dla rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Rynek pierwotny i wtórny".
"W konsekwencji spodziewamy się postępujących spadków cen mieszkań, które trwać będą do końca roku 2022. Ceny mieszkań będą się obniżać prawdopodobnie o kilka - ok. 5-7% rocznie i zatrzymają się na poziomie ok. 15-20% niższym od szczytu, który był notowany w czasie hossy z przełomu 2019/2020 roku. Oczywiście, na rynku pierwotnym część tej korekty będzie realizowana nie poprzez klasyczne obniżki cen, a poprzez różne bonusy oferowane do zakupionych mieszkań, jak np. gratisowe komórki lokatorskie czy miejsca postojowe" - czytamy w raporcie.
Eksperci przewidują także, że po okresie zastoju rynku, który - ich zdaniem - może potrwać do końca roku, zwiększy się podaż mieszkań na rynku wtórnym.
"Ze względu na ograniczenie podróży, zarówno prywatnych, jak i służbowych, spadnie zainteresowanie mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy, które były hitem inwestycyjnym ostatnich lat" - wskazano w raporcie.
Obecnie praktycznie wszystkie takie mieszkania trafiły na rynek wynajmu długoterminowego, powodując spadek cen najmu w większości lokalizacji.
"Inwestorzy, którzy ulokowali swój kapitał w nieruchomościach przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy mogą odczuć, że w nowej rzeczywistości inwestycje te są niewystarczająco rentowne. W szczególności pod presją znajdą się osoby, które zaczęły inwestować w mieszkania na wynajem finansując zakupy kredytem hipotecznym. W konsekwencji przewidujemy, że wielu takich inwestorów zdecyduje się na ich sprzedaż i trafią one do obrotu na rynku wtórnym" - napisano dalej.
Analitycy przypominają, że pojawienie się pandemii COVID-19 spowodowało zamrożenie rynku w drugiej połowie marca oraz w kwietniu. W tym okresie realizowano na rynku w zasadzie jedynie wcześniej uzgodnione transakcje.
"Od początku maja obserwujemy stopniowy powrót rynku do normalności. Należy jednak podkreślić, że w międzyczasie praktycznie wszystkie banki istotnie zaostrzyły politykę kredytową, podnosząc wymagany poziom wkładu własnego, marże oraz ograniczając akceptowane w liczeniu zdolności kredytowej źródła dochodu" - napisano też w raporcie.
Z drugiej strony, oprocentowanie lokat uległo dalszemu obniżeniu (w wyniku obniżek stóp procentowych), co jeszcze bardziej zachęca osoby posiadające gotówkę do lokowania jej na rynku nieruchomości, dodali eksperci.
"Jednak liczba osób mogąca pozwolić sobie na zakupy gotówkowe jest ograniczona. Z całą pewnością więc ograniczenie akcji kredytowej będzie miało odczuwalny wpływ na wolumen zawieranych transakcji w kolejnych miesiącach bieżącego roku. Do spadku realnego popytu na rynku nieruchomości w znacznym stopniu będą przyczyniać się m.in.: nieunikniony wzrost bezrobocia, cięcia płac w wielu firmach oraz ogólna niepewność. Ponadto część osób pierwotnie planujących zakupić mieszkanie na własne potrzeby przeniesie swoje zainteresowanie w kierunku działek i domów. Wzmożone zainteresowanie tym rynkiem jest obserwowane już teraz, a u podstaw tego trendu jest postrzeganie peryferyjnych lokalizacji jako bezpieczniejszych w czasach zagrożenia epidemiologicznego" - czytamy dalej w materiale.
Emmerson Evaluation świadczy usługi wycen nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych (biura, handel, magazyny, hotele) oraz inwestycji deweloperskich.
Trwająca od marca korekta cen ofertowych mieszkań w Warszawie pogłębiła się. W maju oczekiwania sprzedających spadły średnio o 2,3 proc., a obniżkę stawek odnotowano w większości dzielnic – wynika z danych SonarHome
Gosc
Gość
Gość
Gość
gość
Gość
Gosc
Gość