W Łodzi powstał pierwszy budynek ekologiczny użyteczności publicznej

2015.12.02

Przy ulicy Dubois 118 w Łodzi, wybudowany został biurowiec, który służył będzie za siedzibę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to pierwszy ekologiczny budynek użyteczności publicznej w mieście.

Pierwsze prace budowlane związane z budową biurowca ruszyły w czerwcu ubiegłego roku. W listopadzie br., podpisany został protokół odbioru końcowego. Generalnym wykonawcą nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej była firma Skanska.

Na działce przy ulicy Dubois 118 powstał 4-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowy z funkcją edukacyjną. Inwestycja składa się z dwóch części - pierwszej tzn. energooszczędnego biura i drugiej, gdzie znajduje się sala pokazowo-edukacyjna o charakterze wystawienniczym połączona z salą konferencyjną oraz zewnętrznymi ścieżkami edukacyjnymi. Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 852 mkw., a powierzchnia użytkowa 2632 mkw. Kubatura budynku to 8887 mkw.

Wokół budynku powstały chodniki, drogi, parking oraz tereny zielone z elementami małej architektury. Dodatkowo - wykonawca inwestycji - posadził dodatkowo krzewy oraz nasadził trawy ozdobne na obszarze o powierzchni 380 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Skanska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.