W Łodzi powstają domy w technologii modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych

2020.12.11

Rozpoczęła się budowa inwestycji w technologii budowania modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych w Łodzi. Projekt zakłada realizację domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

W środę, 9 grudnia rozpoczęła się oficjalnie budowa 11 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, których deweloperem jest spółka Polskie Domy Drewniane, a generalnym wykonawcą konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

Obecnie na działce na której powstaną domy trwają prace przygotowawcze, Po nowy roku ruszyć mają działania montażowe budynków w technologii Wood Core House, czyli systemie budowania modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych. Ten innowacyjny system został najpierw skrupulatnie przeliczony, zaprojektowany a następnie poddany badaniom i testom pod okiem dr inż. Janusza Brola w Katedrze Inżynierii Budownictwa na Politechnice Śląskiej. Wyniki potwierdzają trwałość i wytrzymałość technologii.

W ramach łódzkiej inwestycji wybudowanych zostanie jedenaście domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z 14 miejscami parkingowymi. Przekazanie kluczy do nowych mieszkań nastąpić ma w ostatnim kwartale 2021 roku.

Spółka Polskie Domy Drewniane stale powiększa bank ziemi i już niedługo rozpocznie realizację kolejnych inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.