Ulica Mielczarskiego w Łodzi zmieni swój charakter i otoczenie

2021.10.05

Remonty kamienic, nowe mieszkania czy woonerf - to wszystko czeka na mieszkańców ulicy Mielczarskiego w Łodzi.

Pierwszym krokiem ku zmianom rejonu ulicy Mielczarskiego w Łodzi jest remont kamienicy pod numerem 3, który tydzień temu się rozpoczął. W ramach inwestycji obiekt przejdzie gruntowną modernizację, która sprawi, że w kamienicy powstanie 11 mieszkań oraz 2 lokale użytkowe. Podwórko znajdujące się od frontu zostanie połączone z przyszłym woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26.

Remonty przejdą jeszcze trzy inne kamienice (będące pod ochroną konserwatora zabytków) pod numerami 15, 22 i 33. Oprócz mieszkań w obiektach powstanie m.in. dom dziecka dla 14 wychowanków, Centrum Administracyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz lokale usługowe. Koszt modernizacji wszystkich czterech kamienic wyniesie prawie 30 mln zł.

Z kolei w 2022 roku zaplanowano przebudowę całej ulicy, która zmieni swój dotychczasowy charakter. Po zakończeniu inwestycji stanie się ona jednokierunkowym woonerfem o uspokojonym ruchu z miejscami parkingowymi, dużą ilością zieleni oraz nowym oświetleniem.

Przebudowa ul. Mielczarskiego uwzględnia też wytyczenie i budowę przebić wewnątrzkwartałowych, dzięki którym powstaną przejścia do famuł przy ul. Ogrodowej, Manufaktury czy powstającego tam przystanku kolejowego Łódź Polesie.

Całości zmian ulicy Mielczarskiego dopełnią inwestycje prywatnych firm. Jedną z nich jest projekt grupy inwestorów zrzeszonych w spółce AVA Development, który zakłada budowę 6-piętrowego budynku z 39 mieszkaniami i dwoma lokalami użytkowymi na działce pod numerem 9. Z kolei na sąsiedniej działce pod nr 11 powstać ma 5-piętrowy budynek 70 mieszkaniami i podziemną halą garażową. Budowa inwestycji spółki Revisit Home rozpocznie się w 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Nn
  Gość
  2021-10-05 23:25:09
  Do kogo są remontowane budynki w Łodzi. Prognoza demograficzna dla Łodzi tragiczna. Remontuje się całe ulice i kwartały w standardzie tak wysokim że na pewno nie są da tych co do tej pory w nich mieszkali. Łódź to miasto czterech kultur. Czyżby mieli Rosjanie wrócić?

 • Baca
  Gość
  2021-10-07 17:32:57
  Przecież już na wizualizacji widać że to morderstwo na tkance miejskiej! Gdzie jest architekt miasta! Ile za to wziął!!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.