Ruszył remont ponad 100-letniej kamienicy w Łodzi

2021.09.06

Opuszczona od co najmniej kilkunastu lat kamienica mieszcząca się przy ulicy Nawrot 34 w Łodzi zostanie zrewitalizowana.

Kamienica przy Nawrot 34 w Łodzi ma około 110 lat i została wzniesiona przez małżeństwo Chil Majer i Chaja-Helena Lenga według projektu architekta Augusta Fürhelma. Ostatnim właścicielem obiektu było Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które sprzedało kamienicę firmie Rock Development.

W ramach rozpoczętego właśnie remontu budynek frontowy wraz z bocznymi oficynami zostanie poddany gruntownej rewitalizacji oraz nadbudowany do wysokości pięciu kondygnacji. W głębi posesji, od strony parku im. Sienkiewicza, powstanie nowa oficyna, która będzie dopełnieniem zabudowy działki. Inwestycja ma charakter mieszkalny z częścią usługową na parterze - łącznie dwa lokale użytkowe. W parterze zaplanowano także garaż z miejscami parkingowymi dla aut mieszkańców.

Na dachu pojawi się roślinność. W piwnicy kamienicy frontowej powstanie siłownia do użytku lokatorów. Odtworzone zostaną bogate detale architektoniczne na frontowej kamienicy.

Całość inwestycji przy Nawrot 34 w Łodzi ma być gotowa na początku 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.