Rewitalizacja kamienicy z historią łódzkiego Al Capone w tle

2020.05.12

Trwa rewitalizacja kamienicy mieszczącej się przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi. W odnowionym obiekcie powstaną mieszkania, lokale handlowo-usługowe oraz świetlica środowiskowa.

Przy ulicy Pomorskiej 11 w Łodzi znajduje się 3-piętrowa kamienica wraz z parterowym budynkiem, w którym w latach trzydziestych XX-wieku - znajdowała się piwiarnia Icka Leipcigera o nazwie "Kokolewole". W lokalu tym często przesiadywał łódzki Al Capone - Ślepy Max, który był postacią charakterystyczna i niepokorną, a znali go wszyscy łodzianie. W jego życiorysie fakty mieszają się z legendą.

Obecnie kamienica wraz z parterowym budynkiem przechodzą generalny remont według projektu pracowni BAM Architektura. W odnowionej kamienicy przy Pomorskiej powstanie 12 mieszkań komunalnych, cztery lokale usługowe przeznaczone na wynajem oraz świetlica środowiskowa z funkcjami terapeutycznymi.

Duże zmiany czekają również najbliższe otoczenie obiektu. Powstanie tam nowa nawierzchnia z kostki kamiennej, ogrodzony plac zabaw oraz mała architektura.

Wartość inwestycji to 6,8 mln zł. Oddanie do użytku kamienicy przy Pomorskiej 11 zaplanowano na 2021 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.