Plany Nowego Centrum Łodzi do zmiany. Mieszkania zamiast biur

2021.01.13

Łódź zmienia plany miejscowe wokół dworca Łódź Fabryczna w Nowym Centrum Łodzi. Władze miasta chcą dać większą elastyczność w doborze funkcji.

Władze Łodzi w związku z panującą pandemią i zmianą stylu życia mieszkańców miasta postanowiły zmienić miejscowe plany Nowego Centrum Łodzi. Do tej pory teren wokół dworca Łódź Fabryczna miał być dużym biurowym centrum Polski. W wyniku pandemii miasto chce dać większą elastyczność w doborze funkcji.

Nowe Centrum Łodzi ma być miejscem wygodnym do życia z przestrzenią usługowo-rozrywkową, a nawet instytucjami kultury.

Łódź właśnie przystępuje do zmiany planów Nowego Centrum Łodzi i otwiera wielką dyskusję o tym miejscu. Planowane są rozmowy ze specjalistami - architektami i urbanistami, a także ludźmi biznesu czy mieszkańcami miasta.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Richmond
  Gość
  2021-01-14 19:19:22
  Stawianie mieszkań w takim miejscu to marnotrawstwo potencjału zarobkowego.

 • Gość
  Gość
  2021-01-14 21:51:05
  Przeciez to NCŁ wieje pustką. Nie widzę żeby nowe budynki tam się budowały czy biura. Widzę że nawet miasto spuścił z tonu aby cokolwiek się tam wybudował.

 • Abc
  Gość
  2021-01-15 09:43:47
  No jakby nie patrzeć, jednak trochę budynków przez ostatnie kilka lat się tam wybudowało. Część działek jest już wykupiona, tylko część inwestorów czeka na wybudowanie drogi podziemnej pod rynkiem Kobro (np. Ghelamco), która umożliwi dojazd do tych działek (aktualnie jest w budowie).
  Co do funkcji budynków, według mnie powinien być mixed-use, przede wszystkim biura, ale również mieszkania, usługi i rozrywka, bo chyba nie chcielibyśmy tutaj drugiego warszawskiego Służewca.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.