Pierwsze zrównoważone osiedle w Łodzi. Rusza pilotażowy projekt Echo Investment i Veolia

2021.03.30

Dzięki współpracy Echo Investment i Veolia powstać ma w Łodzi pierwsze osiedle, które zaprojektowane będzie zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi.

Echo Investment to obecnie jeden z największych deweloperów w Polsce, który realizuje swoje inwestycje w największych polskich miastach. Z kolei Veolia to wytwórca energii elektrycznej i ciepła oraz współzałożyciel Łódzkiego Klastra Fala Energii. Firma prowadzi projekty dotyczące rozproszonych źródeł energii na terenie miasta Łodzi i województwa łódzkiego.

Współpraca tych dwóch firm sprawi, że w inwestycjach mieszkaniowych i wielofunkcyjnych dewelopera będą montowane instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające zasilanie zieloną energią części wspólnych budynków, wentylacji i klimatyzacji. Dodatkowo dostarczona zostanie energia z OZE do osiedlowych ładowarek aut elektrycznych.

Pierwszą inwestycją Echo Investment w Łodzi, w której uruchomiony zostanie taki pilotażowy projekt będzie planowane osiedle na łódzkim Widzewie, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Osiedle, które zbuduje będzie czymś więcej niż tylko zespołem bloków, będą to możliwie samowystarczalne budynki, wykorzystujące odnawialne źródła energii, wykorzystujące wodę opadową, miejsce, które będzie swoimi funkcjonalnościami zachęcać do zmiany nawyków na lepsze dla środowiska. Cieszę się, że już teraz Echo razem z partnerem Veolią angażują się w realizację nowej strategii oraz ekopaktu dla Łodzi i chcą razem z nami budować odporne i jak najbardziej samowystarczalne miasto – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Mieszkańcom i użytkownikom naszych inwestycji zapewniamy dostęp do infrastruktury, która podnosi komfort życia i sprzyja propagowaniu zachowań proekologicznych. Dzięki partnerstwu z Veolią nasze budynki będą wspierane przez OZE, co zwiększy ich efektywność energetyczną. Testową instalację fotowoltaiczną wykonaliśmy na łódzkiej Fuzji, gdzie zdała egzamin. Szersze wdrożenie planujemy na nowej inwestycji w Łodzi, której budowa ruszy jeszcze w tym roku – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy w Echo Investment.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.