Miniaturka Osiedle Stacja Łódź

Osiedle Stacja Łódź
Łódź, Wieniawskiego 5

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Górna
Otaczające ulice
Wieniawskiego
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Status
w budowie
Rozpoczęcie budowy
2019 grudzień
Zakończenie budowy
2023 wrzesień
Inwestor/deweloper
Artcem

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
4
Lokale mieszkalne
630

Opis

Budowany, łódzki zespół budynków z lokalami mieszkalnymi w granicach dzielnicy Górna przy ul. Wieniawskiego 5. Budowa Osiedla Stacja Łódź rozpoczęła się w grudniu 2019 i dobiegnie końca w 45 miesięcy. Deweloperem projektu jest Artcem. W odległości 468 metrów znajduje się osiedle mieszkalne Golden Sparrow, 565 metrów dalej znajduje się zespół budynków biurowych Obywatelska 100, a 660 metrów dalej budowane jest osiedle Murapol Nowa Przędzalnia.

Informacje dodatkowe

 • osiedle 14 budynków mieszkalnych wielorodzinnych realizowanych etapowo
 • I etap to 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 45 mieszkaniami o metrażach od od 34 do 71 mkw. i układach 1, 2, 3, 4-pokojowych. Oddanie do użytku to II kwartał 2021 r.
Ostatnio zmodyfikowano 2022-01-24 08:29:23

Powiązane firmy

Forum opinii Osiedle Stacja Łódź


 • euwd
  Użytkownik
  2020-07-06 18:33:21
  co sądzicie o lokalizacji? z jednej strony tory z drugiej dwupasmówka Jana Pawła bez ekranów i jeszcze kawałek prostej na Wieniawskiego, może być głośno.

 • gość
  Gość
  2020-07-07 08:14:13
  sam sobie odpowiedziałeś....dramat dla myślących.

 • Gość
  Gość
  2020-07-09 20:56:16
  Nie do końca. Wystarczy postać chwilę w miejscu budowy. Pociągi jeżdżą tam bardzo wolno i właściwie w ogóle ich nie słychać, poza tym, nie będę już jeździły tamtędy pociągi towarowe. Jana Pawła właściwie niesłyszalna. Bloki są odsunięte od Wieniawskiego, więc i do Jana Pawła spory kawałek. Osobiście spędziliśmy sporo czasu i w miejscu budowy bloku jest dość cicho i spokojnie.

 • Kris
  Gość
  2020-07-28 12:15:53
  Macie jakieś informacje o deweloperze? Czy można mu zaufać w kwestii wypłacalności? Jak z jakością wykonywanych prac?

 • loccp
  Gość
  2020-07-28 22:00:54
  gównianie osiedle w idiotycznej lokalizacji budowane przez firemkę z lokalnego rynku bez żadnej historii,,,,nawet garaży brak.Omijać szerokim łukiem.

 • aje
  Gość
  2020-07-28 22:02:30
  http://www.krs-online.com.pl/artcem-tepinski-i-wspolnicy-spolka-jawna-krs-1078168.html

 • Rzetelnie
  Gość
  2020-08-24 15:31:27
  Najlepiej, jak wypowiadają się ludzie, którzy znają inwestycję z internetu. Ja osobiście zakupiłam mieszkanie i póki co, jesteśmy zadowoleni. Prace wykończeniowe idą bardzo ładnie, nie ma żadnego problemu, żeby sobie w każdej chwili wejść. Nawet bez umówienia, można przyjechać na budowę i z kierownikiem budowy wszystko zobaczyć i nawet pomacać, jak ktoś ma potrzebę. Jeśli chodzi o płatność, nie ma absolutnie żadnego ryzyka. Pieniądze wpłacamy nie bezpośrednio do dewelopera, tylko na konto banku, w którym deweloper wziął kredyt. Bank wypłaca deweloperowi transzę dopiero po odebraniu przez swojego specjalistę konkretnego etapu budowy. Jeśli deweloper nie wywiąże się z jakiegoś etapu, nie otrzymuje pieniędzy. Gdyby cokolwiek się wydarzyło z winy dewelopera, wszystko co wpłaciliśmy jest nam zwracane. Umowa jest bardzo prosta i czytelna i wszystko to, co tutaj napisałam jest zawarte w umowie notarialnej. Jest w internecie masa Trolli, więc jeśli chcecie cokolwiek się dowiedzieć, najlepiej pojechać i osobiście wszystkiego się dowiedzieć ze źródła. Jeśli chodzi o miejsce, dla mnie jest ok. jeśli komuś ta lokalizacja pasuje. Jest względnie cicho, pociągów nie słychać, bo jeżdżą wolno i tylko osobowe będą tamtędy puszczone, do parku szliśmy pieszo 15 minut, sklepy pod ręką.... Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów :)

 • ...rzetelnie
  Gość
  2020-08-24 15:34:27
  ...i zwróćcie jeszcze uwagę, że jest to spółka jawna, a nie z ograniczoną odpowiedzialnością, bo spółki zo.o. zawsze ,mogą ogłosić upadłość i robi się problem, a dziś na rynku prawie każdy deweloper to spółka zo.o.Dla mnie to miało znaczenie.

 • kpo
  Gość
  2020-08-24 19:15:43
  Bank wypłaca deweloperowi transzę dopiero po odebraniu

  jak np. w ostatniej transzy braknie kasy i bank nie wypłaci dev stracisz całą kasę i lokalu też nie będzie.

 • xxx
  Gość
  2020-08-24 19:23:04
  W przypadku powstania stanu niewypłacalności względem spółki jawnej osoby ją reprezentujące winny złożyć wniosek o upadłość spółki w terminie 30 dni.

  Niewypłacalność spółki jawnej może powstać na dwa różne sposoby – na skutek utraty płynności finansowej (utrata zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych) lub na skutek nadmiernego zadłużenia (wysokość zobowiązań przekracza wartość majątku i stan ten utrzymuje się przez okres przekraczający 24 miesiące).

  Po złożeniu wniosku o upadłość spółki jawnej sąd może ustalić, że spółka nie posiada wystarczającego majątku na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego i zaspokojenie wierzycieli, a następnie taki wniosek oddalić. Warto również dodać, że na skutek postępowania upadłościowego spółki jawnej do masy upadłościowej wchodzi jedynie majątek tejże spółki.

  Ogłoszenie upadłości spółki jawnej nie oznacza wcale upadłości wspólnika spółki jawnej. Niewypłacalność spółki i wspólnika wiąże się z indywidualnym podejściem do ustalenia powstałych terminów zapłaty, ponieważ wierzyciele mogą żądać zapłaty od spółki, a nie od wspólnika.

  Potrzebujesz pomocy?
  Skontaktuj się z nami 58 380 26 56 lub kliknij w "kontakt"!

  Upadłość wspólnika spółki jawnej
  Wielce prawdopodobna jest sytuacja, w której spółka jawna zachowuje płynność finansową i pozostaje wypłacalna, a jeden ze wspólników staje się niewypłacalny na skutek zobowiązań prywatnych. Mimo prywatnego charakteru zobowiązań, wspólnik ten zobowiązany jest do składania wniosku o upadłość na tych samych zasadach co niewypłacalni przedsiębiorcy.

  Kolejna, hipotetyczna sytuacja ma związek z tzw. odpowiedzialnością subsydiarną wspólników spółki jawnej. Oznacza ona, że wierzyciel może się zaspokoić z majątku osobistego wspólnika spółki jawnej w przypadku stwierdzenia bezskuteczności egzekucji z majątku spółki.

  Odpowiedzialność ta będzie miała znaczenie np. w momencie ukończenia postępowania upadłościowego spółki jawnej, w wyniku którego nie dojdzie do pełnego zaspokojenia wierzycieli. Wtedy posiadają oni możliwość zaspokojenia się z majątku osobistego wspólnika spółki jawnej i mogą złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości tego wspólnika w ciągu roku od dnia wykreślenia spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. Upadłość wszczęta na wniosek wierzyciela toczy się według przepisów tzw. upadłości konsumenckiej, aczkolwiek ma ona charakter hybrydalny – właściwe są przepisy dot. upadłości konsumenckiej, ale występują ograniczenia wynikające z postępowania upadłościowego przedsiębiorców.

  Upadłość konsumencka byłego wspólnika spójki jawnej
  Jeżeli wspólnik spółki jawnej utraci tenże status na skutek:

  wykreślenia spółki z rejestru;
  wystąpienia ze spółki;
  zbycia praw i obowiązków zgodnie z art. 10 kodeksu spółek handlowych,
  to posiada zdolność w zakresie upadłości konsumenckiej, czyli upadłości osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

  Szersza analiza postępowania upadłościowego osoby fizycznej nie jest w tym momencie konieczna, ponieważ temat ten jest obszernie zaprezentowany na blogu. Warto jednak wspomnieć, że upadłość konsumencka jest niewątpliwie najkorzystniejszą z punktu widzenia dłużnika procedurą regulowaną przez ustawę prawo upadłościowe. Wśród jej zalet możemy wymienić m.in.:

  możliwość całkowitego oddłużenia;
  brak obligatoryjności planu spłaty wierzycieli;
  przywilej mieszkaniowy wynikający z utraty nieruchomości faktycznie zamieszkiwanej.
  Kwestią, którą sąd na pewno podda analizie, w kontekście składania wniosku o upadłość konsumencką, jest terminowość wniosku o upadłość spółki jawnej złożonego przez niewypłacalnego, byłego wspólnika tej spółki (w przypadku, gdy długi pochodzą z uprzednio prowadzonej spółki).


  deweloperzy sami laurkib wystawiają:)brawo trolle

 • troll
  Gość
  2020-08-24 22:14:59
  kolejne getto..13 bloków obok siebie
  zero garaży ale bieda dlatego tak tanio .

 • troll
  Gość
  2020-08-24 22:25:22
  W pomieszczeniach mokrych i wilgotnych nalezy wykonać (we własnym zakresie przez Klienta) warstwy
  powłokowej izolacji przeciwwilgociowej np. płynna folia, ścian i posadzek pod okładzinami
  ceramicznymi i w miejscach, w ktorych zlokalizowane zostaną przybory sanitarne.
  : grzejniki płytowe
  . Wysokość kondygnacji: ~ 270 cm

  wysoki standard:)

 • Gość mieszkaniec
  Gość
  2021-08-12 14:44:53
  Czy ktoś zakupił mieszkanie z etapu I z inwestycji Stacja Łódź i ma informacje o terminie oddania?

 • zainteresowany
  Gość
  2021-09-01 10:53:20
  Czy ktoś wie jak sobie poradził ten deweloper? Jak się prezentuje jakość tego "standardu" w mieszkaniach?

 • Gość
  Gość
  2021-09-03 16:52:40
  Do momentu kiedy nie zostanie odebrany I etap nie będzie wiadomo jak sobie poradził deweloper. I etap pierwotnie miał być oddany w marcu a jest wrzesień i nadal nic. Zamiast odbioru I etapu lecą z budową kolejnych etapów i sprzedażą ich (trochę to podejrzane). Na miejscu kupujących wstrzymałbym się z zakupem do pierwszych opinii mieszkańców, tym bardziej że ceny nowych etapów też idą sporo w górę.

 • marek
  Gość
  2021-09-04 22:20:51
  To jakaś kpina 6700-6800 w 3 etapie a 1 etap nie odebrany
  na szczęście ludzie zaczęli myśleć zeszło 1 z 43 dostępnych.


 • DdD
  Użytkownik
  2021-09-20 19:17:39
  I jak warto kupić tam mieszkanie? Jak z wykonaniem? Miejsce wygląda na głośne, z jednej strony ruchliwa droga z drugiej toryn, jest to odczuwalne? Okolica spokojna?

 • MSP
  Gość
  2021-09-20 20:53:56
  Pytanie dla kupujących mieszkanie w 1 etapie. Czy wiadomo dlaczego mieszkania jeszcze nie zostały oddane do użytkowania? Deweloper tłumaczy w jakiś sposób te opóźnienia?

 • Gość
  Gość
  2021-09-20 22:08:40
  Ktoś wyżej pisał w 2020 'Prace wykończeniowe idą bardzo ładnie' Chyba że to osoby od dewelopera ...

 • Bruno
  Użytkownik
  2021-09-27 15:37:00
  Tak zgadza się, sama budowa szła bardzo ładnie, co do jakości okażę się po odbiorze kluczy.
  Zaplanowane przekazanie mieszkań było na koniec września, niestety developer nie wyrobił się z pozwoleniami dotyczącymi odbiorów itp.
  Oczywiście nie podał żadnych konkretów, tylko tłumaczy się covidem i zamkniętymi urzędami.
  Architektura osiedla bardzo ciekawa, choć teren dokoła wygląda bardzo biednie.
  Mały plac zabaw, ilość zasadzonych drzew / krzewów - minimalna. Niby ok, ale nie wygląda to jakoś bardzo reprezentacyjnie. Ewidentnie brakuje, jakiegoś zagospodarowania terenu w krzewy, drzewa itp.
  Rowerowania, która była zaplanowana w 1 etapie, jak nie było tak jej nie ma...

 • chemik
  Gość
  2021-09-27 19:12:58
  ale nie wygląda to jakoś bardzo reprezentacyjnie
  choć teren dokoła wygląda bardzo biednie
  liczyłeś na to w tak debilnym miejscu?
  Urzędy są otwarte pomimo głupoty covidowej. Kretyńskie tłumaczenie cwaniaka.
  To czemu zbierają kasę na trzeci etap?
  Tu covid już nie przeszkadza, prawda?

 • Goście goście
  Gość
  2021-09-28 12:34:48
  Odnosząc się do wpisu powyżej zastanawiam się czy taki komentarz zostawia klient którego nie stać na zakup mieszkania od dewelopera i musi dać upust swoim emocjom w taki sposób, czy może ktoś z konkurencji, czy może człowiek, któremu tak bardzo nudzi się w życiu i tak bardzo nie ma znajomych i nic do roboty, że w nudów przegląda internet i zostawia hejt gdzie tylko może. W każdym razie innych opcji nie ma :) pozostaje tylko współczuć niezależnie od sytuacji, bo jest to człowiek biedny na umyśle :) pozdrawiam i życzę smacznej kawusi

 • kapitan
  Gość
  2021-09-28 20:07:59
  ja tu żadnego hejtu nie widzę. Stać raczej każdego 6200 za metr to jedna z niższych cen w naszym mieście.
  Laurki raczej wypisuje sam deweloper.
  Kawa wskazana ,ale krytyki na forum wielu nie wytrzymuje. Sporo w necie tych biednych na umyśle.:) Również pozdrawiam.

 • troll
  Gość
  2021-09-28 20:14:20
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Przedstawiciele-42-rodzin-oszukanych-przez-dewelopera-protestowali-przed-sadem-8194244.html

  to też hejt?

 • Gość
  Gość
  2021-09-29 21:33:50
  Bez sensu krytykować wybór innych. Każdy decyduje wg swoich preferencji. To że jednemu się nie podoba miejsce nie oznacza, że innemu się nie spodoba.
  Ten wątek dotyczy konkretnej realizacji, o której też bym się chciała dowiedzieć. Ich stronka za dużo nie pokazuje, choć inni deweloperzy potrafią wrzucać codziennie zdjęcia z budowy.

 • Gość
  Gość
  2021-10-06 22:10:17
  Czy już coś wiadomo o I etapie? Znany jest termin odbiorów?

 • Xxx
  Gość
  2021-10-09 09:43:43
  Może dobrym pomysłem będzie stworzenie grupy na Facebooku dla nabywców mieszkań w tej inwestycji, gdzie można będzie wymienić się spostrzeżeniami itd.

 • Gosc
  Gość
  2021-10-09 22:37:34
  To bardzo dobry pomysl

 • gość
  Gość
  2021-10-10 08:32:33
  wręcz cudowny.. o usterkach będziemy pisać na fb. To takie modne.

 • Aleksandra1
  Użytkownik
  2021-10-10 13:04:56
  Myślę, że to fajny pomysł. Grupa przyda się na przyszłość dla mieszkańców osiedla.
  Dajcie znać jak już coś takiego będzie istnieć

Ostatnie 3 wypowiedzi:


 • Gość
  Gość
  2022-08-08 19:11:53
  Oj żal d..... Sciska

 • gość
  Gość
  2022-08-09 05:39:09
  myśl kolego....tego badziewia tam stawiają 13 bloczysk w paskudnym miejscu... jedyne komu ściska d- żal to patodeweloperowi ,że nie chcą tego cuda już naiwni kupować...dla każdego starczy...uwierz.
  106 na 178 wolnych w 4 etapach. (tylko 1 się sprzedał) .ogłoszenia na olx i Fb nie pomagają...a później jeszcze kolejne 8 etapów i znów 350 mieszkanek w tym getcie...razem ponad 500 mieszkań okno w okno.. pod warunkiem że to nie padnie całkiem.
  W jakiej desperacji trzeba być by tam zamieszkać?
  21 wiek i brak garaży podziemnych....gdzie standardem dziś są dwa a tu tylko naziemne...widać jak koszty ciął cwaniak..


 • pytanie
  Gość
  2022-08-11 22:43:36
  jak z temperaturą podczas upałów w mieszkaniach z najwyższej kondygnacji? trzeba będzie montować klimatyzację?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.