Koniec "betonozy" na pasażu Schillera w Łodzi. Rusza metamorfoza, która zazieleni deptak w centrum miasta


2022.08.16
Rusza metamorfoza pasażu Schillera w Łodzi, który dzięki inwestycji zostanie gruntownie przebudowany i zazieleniony. Z pasażu zniknie stara fontanna, a także możliwość parkowania na jego płycie. Jeszcze w tym tygodniu wykonawca rozpocznie realizację projektu.

W środę, 17 sierpnia rusza długo wyczekiwana przebudowa łódzkiego pasażu Schillera. Ekipa budowlana rozpocznie realizację inwestycji od zabezpieczenia placu budowy i niezbędnych rozbiórek. Teren pasażu zostanie wyłączony z użytkowania wraz z przylegającym parkingiem samochodowym.

Pasaż Schillera w Łodzi przejdzie prawdziwą rewolucję. Nawierzchnia zostanie kompleksowo wymieniona, zamontowane zostaną nowe meble miejskie, w postaci ławek, stojaków czy latarni. Zdemontowana zostanie stara fontanna, w miejsce której wykonawca zbuduje nową, posadzkową.

Zniknie możliwość parkowania aut na płycie pasażu, co jest elementem większej zmiany związanej z budową parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi. Nieopodal pasażu wybudowany zostanie jeden z nich, przy ulicy Tuwima 10.


Jednym z najważniejszych elementów inwestycji jest "zazielenienie" pasażu Schillera, który stanie się zielonym deptakiem tuż przy głównej ulicy miasta, ul. Piotrkowskiej. Wykonawca przebudowy zasadzi ponad 50 drzew - część w gruncie, kolejne w dużych donicach. Pojawią się ponadto liczne krzewy, byliny i rabaty z kwiatami. Teren zostanie włączony do systemu monitoringu miejskiego, a nad bezpieczeństwem będą czuwały kamery nadzorowane przez strażników miejskich.

Przebudowa potrwa około 12 miesięcy, a wykonawca jest firma Jagez. Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z pracowni Sud Architekt Polska. Pasaż im. Schillera w Łodzi łączy ulicę Piotrkowską z Sienkiewicza.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.