Nowy biurowiec w Łodzi. Przy Wojska Polskiego ruszyła inwestycja Sądu Apelacyjnego


2023.03.27
Autor: Piotr Maślak
W ciągu 3 lat powstanie nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz tychże wydziałów dla sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęła się oficjalnie budowa nowego biurowca przy ulicy Wojska Polskiego 180.

Nowa inwestycja Sądu Apelacyjnego w Łodzi powstanie na działce przy ulicy Wojska Polskiego 180 i składać się będzie z 6-kondygnacyjnego biurowca o wysokości prawie 25 metrów. Budynek stanie się siedzibą Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz tychże wydziałów dla sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Koszt inwestycji to 79,5 mln zł.

Biurowiec powstaje w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. i Lantania SA. 6-kondygnacyjny budynek posiadał będzie 1-poziomowy, podziemny parking samochodowy na 40 stanowisk. Nowy gmach o powierzchni 9 000 mkw., powstanie na planie prostokąta z parterem wysuniętym w kierunku południowym, czyli w stronę ul. Wojska Polskiego, gdzie zaplanowano główne wejście do obiektu.

Realizacja projektu rozpoczęła się od wmurowania kamienia węgielnego. Wykonany został już wykopu pod fundamenty i podziemny garaż. Prace budowlane potrwają 3 lata, a ich finał zaplanowano na 2027 rok.

Inwestycja Sądu Apelacyjnego w Łodzi zakłada wiele udogodnień dla obsługi petentów. W nowej siedzibie Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia znajdzie się także archiwum Sądu Rejonowego oraz jego magazyn dowodów rzeczowych.

Inne wiadomości o Biurowiec Sądu Apelacyjnego, BALZOLA Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.