Nowa radiologia, rozbudowa SOR i oddziału chirurgii - milionowe inwestycje CKD w Łodzi


2023.01.05
Autor: Piotr Maślak
Od 30 lat trwa budowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Główny budynek kompleksu został już oddany do użytku, a obecnie w budowie znajduje się budynek radiologii oraz rozbudowywany jest Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zyska m.in. lądowisko dla helikopterów..

Cały czas trwa budowa i rozbudowa łódzkiego kompleksu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budowa Centrum Kliniczno Dydaktycznego to najdłużej trwająca realizacja tego typu obiektów w Polsce.

W 2021 roku ruszyła budowa kolejnego budynku CKD. Na działce między główną częścią szpitala a ulicą Konstytucyjną powstaje nowy budynek radiologii, który połączony zostanie z kompleksem dwoma łącznikami - naziemnym i podziemnym. Oddanie do użytku inwestycji w stanie surowym ma nastąpić jeszcze w bieżącym roku. Następnie rozpocznie się wyposażanie budynku, w którym znajdzie się rezonans, pracownie tomograficzne, czy rentgenowskie. Docelowo ma zostać tam także przeniesiony Zakład Medycyny Nuklearnej. Wartość inwestycji to 70 mln zł.

To nie koniec prac budowlanych w łódzkim CKD. Trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który zyska m.in. lądowisko dla helikopterów. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Trwa rozbudowa także na oddziale chirurgii. Łączna wartość inwestycji Uniwersytetu Medycznego to 500 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.