Metamorfoza pierwszej fasady przy Włókienniczej w Łodzi stała się faktem

2021.02.18

Trwa rewitalizacja łódzkiej kamienicy przy ulicy Włókienniczej 6, na fasadzie której można już podziwiać sześć rzeźb o kobiecych kształtach, tzw. kariatydy.

Metamorfoza pierwszej fasady przy ulicy Włókienniczej stała się faktem, a tylko w tym roku odsłoniętych zostanie łącznie dziesięć nowych elewacji frontowych.

Na frontowej elewacji kamienicy przy Włókienniczej 6 w Łodzi pojawiło się sześć białych kariatyd, czyli podpór architektonicznych znanych z architektury śródziemnomorskiej. Za projekt kariatyd na szklanej fasadzie kamienicy to zasługa Formart Pracowni Architektury S.C. Wykonawcą inwestycji jest firma Budomal.

Artystyczne projekty elewacji przy ulicy Włókienniczej to wynik współpracy Biura Architekta Miasta, studentów Politechniki Łódzkiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Zarządu Inwestycji Miejskich.

W pierwszej kolejności oddana zostanie wyremontowana kamienica spod numeru 8. Według harmonogramu ma to nastąpić pod koniec marca. Następna w kolejce jest wspomniany obiekt przy Włókienniczej 6. Po zakończeniu remontów pierwszych 10 rewitalizowanych kamienic oraz wybudowaniu znajdującego się za południową pierzeją ulicy, pasażu Majewskiego, rozpoczną się prace drogowe.

Według planów miasta do 2023 roku wyremontowane mają zostać 223 mieszkania komunalne, 5 mieszkań chronionych, 3 placówki o funkcji społecznej i 32 lokale dla mikroprzedsiębiorców.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Mc
  Gość
  2021-02-19 00:03:46
  Rewelacyjne zdjęcie,można podziwiać Kariatydy w całej okazałości.Dobrze,że mieszkam w Łodzi kiedy będę jechał w nocy po ,0,5 na Włókiennicza to sobie obejrzę.

 • Miszkancy
  Gość
  2021-02-19 11:35:17
  Dlaczego nie zinteresujesz sie kamienicami ktore nie sa rewitalizowane a miszkancy pozostawieni na placu budli i jak sa traktowani przez miasto nik sie nimi nie interesuje

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.