Kolejne nieruchomości po dawnym imperium Karola Scheiblera w Łodzi odzyskają dawny blask

2021.09.29

Popadający w ruinę stary folwark Karola Scheiblera tuż przy stawie w parku Nad Jasieniem w Łodzi zostanie zrewitalizowany.

Jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się prace nad rewitalizacją zabytkowych budynków gospodarczych, które są pozostałością po dawnym imperium Karola Scheiblera. Inwestorem jest łódzka firma Vision Development, która prowadzi już wstępne prace przy realizacji tego projektu.

Inwestycja dotyczy obiektów starym folwarku Scheiblerowskim znajdującym się przy stawie w parku Nad Jasieniem, na samym końcu ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Obecnie nieruchomość składa się ze spichlerza oraz tzw. mleczarni o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 3 600 metrów kwadratowych.

Firma Vision Development, chce pod nadzorem konserwatora zabytków, nadać obiektem nowe funkcje - mieszkaniowe oraz handlowo-usługowe. Na pozostałym terenie (folwark ma łącznie 11 000 mkw. powierzchni) deweloper wybuduje 7-kondygnacyjny budynek wielorodzinny o powierzchni 12 000 mkw., na której znajdzie się 212 mieszkań. Prawie 200 miejsc parkingowych znajdzie się w podziemnej hali garażowej.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Vision Development

Komentarze


  • PHZ
    Gość
    2021-09-30 17:42:03
    Ten siedmiokondygnacyjny budynek pasuje do folwarku jak... Aaa szkoda strzępić ryja!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.