EC1 w Łodzi z kolejnym brakującym elementem - Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej


2020.01.22
Autor: Gazeta.pl
Trwa przebudowa obiektów, w których znajdzie się Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Inwestycja zlokalizowana będzie w kompleksie EC1 w Łodzi.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej to obecnie jeden z dwóch brakujących elementów w łódzkim kompleksie EC1. Przy ulicy Targowej trwa obecnie przebudowa obiektów. Zakończył się również przetarg na firmę, która wyposaży Centrum.

TDC Polska otrzyma prawie 8,5 mln zł za wyposażenie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Do końca czerwca tworzona będzie szczegółowa dokumentacja ekspozycji, tak aby w lipcu specjaliści od wyposażenia Centrum mogli zabrać się do pracy. Ekspozycja w części poświęconej narracji interaktywnej wykonana zostanie w drugiej połowie 2020 roku, a w 2021 roku tworzona będzie ekspozycja poświęcona komiksowi. Całość ma być gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

Wcześniej, bo w połowie 2020 roku zakończyć ma się przebudowa samych obiektów, w których znajdzie się Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

Parter łódzkiego Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej tworzyły będą trzy strefy - strefa prezentacji światów interaktywnych, strefa nowych technologii pozwalająca i strefa retro. Powyżej znajdzie się Game Lab, czyli strefa tworzenia gier. Tutaj swój początek będzie miała również stała wystawa ukazująca historię polskiego komiksu, która będzie miała swoją kontynuację na drugim piętrze, w całości poświęcone sztuce komiksu.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Kanon Architekci Jander Zuterek s.c., z kolei wykonawcą przebudowy obiektów jest konsorcjum firm – Lider Erekta Budownictwo Specjalistyczne sp. z o.o., Partner Erekta Budownictwo sp. z o.o.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.