Budowa Parku Biznesu Teofilów wkracza w końcowy etap

2011.04.20
Autor: mat.pras/Urbanity.pl

Jedna z największych inwestycji biurowych w 2011 roku w Łodzi - Park Biznesu Teofilów - wchodzi w ostatni etap wykończeniowy. Pierwszy budynek z docelowych czterech będzie gotowy do użytku na początku drugiej połowy 2011 roku.

"Budowa Parku Biznesu Teofilów wkroczyła w końcową fazę. W najbliższym czasie planujemy podłączenie zasilania docelowego. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku i wszystko podąża zgodnie z harmonogramem" - wyjaśnia Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych Funduszu Arka BZWBK.

W tej chwili kończone są prace związane ze szkleniem ślusarki aluminiowo - szklanej. Na kondygnacjach powtarzalnych trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Zamontowany już został system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących. Ta nowoczesna technologia wentylacji i chłodzenia powietrza nie wymaga maskowania pod sufitami podwieszanymi, dzięki czemu w powierzchniach biurowych osiągnięto ponadprzeciętną wysokość 3,2 m. Zainstalowano już także okablowanie pod podnoszonymi podłogami oraz ułatwiające dostęp do wszelkich łącz floorboksy.

Również na parterze i antresoli rozpoczęto wykończenia pomieszczeń. Obecnie trwają prace dekarskie. Trwa także malowanie i zakładanie osprzętu w garażu, który docelowo pomieści 126 samochodów. Na początek maja planowane jest rozpoczęcie prac związanych z otoczeniem zewnętrznym biurowca m.in. drogami i oświetleniem.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.