Biura w zabytkowym budynku przy Targowej 77 w Łodzi


2018.01.19
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła rewitalizacja dawnej łódzkiej szkoły Henryka Grohmana, która po zakończeniu inwestycji, stanie się nowoczesnym budynkiem o charakterze biurowo-mieszkalnym. Inwestorem projektu jest firma Royal Mill Investment Group.

W kwartale ulic Kilińskiego, Fabryczna, Targowa i Tylna znajduje się zabytkowy budynek, który w przeszłości służył jako szkoła Henryka Grohmana. Na działce przy ulicy Targowej 77 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, co symbolizuje oficjalne rozpoczęcie inwestycji.

Projekt pod nazwą Targowa 77 będzie oferował powierzchnię biurowo-usługową, ale także mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Głównym obiektem jest zabytkowy budynek, który powstał w 1914 roku według projektu architekta Piotra Brukalskiego

Część mieszkalna mieściła się będzie w nowym, 3-piętrowym budynku z ceglanej elewacji, który powstanie w ramach II etapu.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie istniejący obiekt, a nad częścią, która kiedyś służyła za salę gimnastyczną, dobudowana zostanie druga kondygnacja. Tutaj znajdą się dodatkowa powierzchnia biurowa, której łącznie w Targowej 77 będzie 1200 metrów kwadratowych.

Inwestorem jest firma Royal Mill Investment Group, która zapewnia, że przywróci świetność nieruchomości z zachowaniem wymogów konserwatorskich. Koszt realizacji inwestycji to 15 mln zł. Targowa 77 ma zostać oddana do użytku pod koniec 2018 roku.

Komentarze


  • mieszkaniec
    Gość
    2018-01-20 12:19:00
    Ciekawa rewitalizacja z korzyścią dla tego obszaru i oby takich działań jak najwięcej .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.