Miniaturka Archiwum Miejskie

Archiwum Miejskie
Łódź

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Traugutta
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
administracji państwowej
Status
planowany

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
5
Kondygnacje podziemne
1

Opis

Archiwum Miejskie to planowany, łódzki obiekt w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Traugutta. Niedaleko znajdują się biurowiec Miastoprojekt, Biurowiec Textilimpex i zespół budynków biurowych Centrala Handlu Zagranicznego.

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-13 07:47:32

Forum opinii Archiwum Miejskie


 • dramat
  Gość
  2017-10-13 16:53:38
  czemu nie wieżowiec ? archiwum Państwowe ? przecież z latami będzie coraz więcej dokumentów... lub serwerów ....

 • adam poniatowski
  Gość
  2017-10-13 19:23:28
  mnie sie podoba. fajnie sie wkonponuje i bryla ciekawa. w Łodzi na wiezowce nie ma sie co napalac, za duzo wolnych dzialek w dobrych lokalizacjach. Lodz to nie Warszawa.

 • Akurat
  Gość
  2017-10-13 19:41:48
  No akurat archiwum nie musi być wieżowcem , ale nie zgodzę się tu z przedmówcą w Łodzi wśród mieszkańców jest dość duże parcie na wysoką zabudowę . Na razie to inwestorzy w tym względzie spią zamiast zacząć wymuszać mpzp które umożliwiałyby wysoką zabudowę .

 • adam poniatowski
  Gość
  2017-10-14 09:11:39
  O wysokosci decyduje zazwyczaj inwestor,a tutaj zycie pokazuje ze chetnych do budowania wysokosciowcow malo.

 • do "adam poniatowski"
  Gość
  2017-10-14 19:10:24
  A co z wieżowcami ma Warszawa do Łodzi ? Łódź już jest chyba jedynym dużym miastem w Polsce ( choć nie tylko w tej kategorii ) , w którym nie buduje się wysokiej , nowoczesnej powierzchni biurowej bo jak kiedyś usłyszałem "wyczerpują potencjał miejsca" . Nie sądzę też by problem rozbijał się o inwestorów tylko o wizje Architekta Miasta wraz z planami mpzp .

 • adam poniatowski
  Gość
  2017-10-14 19:34:32
  do niedawna w Łodzi byl totalny zastoj w budownictwie biurowym. w kilku inwestycjach inwestorzy nie wykorzystali potencjalu i budowali nizsze budynki niz plany. piotrkowska 15 buduje sie juz 10lat. W Łodzi mamy ozywienie ale nie az takie aby budowac drapacze chmur. na dzialke spzedana 2tygodnie temu naroznik kilinskiego/pilsudzkiego byl tylko 1 chetny itd. W Łodzi buduje sie na miare mozliwosci tego miasta. i tyle.

 • dramat
  Gość
  2017-10-14 23:33:10
  Szanowny Panie Adamie, chcą budować wieżową zabudowę, ale tacy ludzie pewni ją blokują...

 • do "adam poniatowski"
  Gość
  2017-10-15 12:41:04
  Raz jeszcze , inwestorzy chcieli budować wysoko (proszę przejrzeć wizualizacje nawet na tym portalu) tylko Architekt ma zupełnie odmienną wizję bo wysokościowce "wyczerpują potencjał miejsca" lub "zaburzają historyczną tkankę miasta" , z której Łódź przecież nie tylko w Polsce słynie ... Najwyższe budynki oddawano w końcówce lat 70-tych ubiegłego wieku czyli łódzki Manhattan do chwili obecnej tworzący lokalny skyline na wysokości 78 m ! Natomiast zgadzam się , że mocno odstajemy od głównych rynków nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce goniąc opóźnienia . Do z Warszawy nie ma co się porównywać z wiadomych powodów , ale i Kraków , Wrocław , Poznań , Gdańsk czy mocno idące do przodu Katowice zostawiają nasze miasto daleko za sobą i nie odpuszczą byśmy my je dogonili . Pomimo centralnego położenia z dobrą siatką autostrad nie potrafimy przyciągnąć ciekawych inwestorów . A szkoda !

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.