AQ Wiring Systems inwestuje w Łodzi - 400 nowych miejsc pracy
W Łodzi powstaną nowe miejsca pracy dzięki rozbudowie zakładu AQ Wiring Systems na Widzewie. Hala produkcyjno-magazynowa zostanie powiększona o połowę obecnej powierzchni.
AQ Wiring Systems to szwedzka firma zajmująca się produkcją okablowania dla różnych sektorów, w tym rolniczego, leśnego, przemysłowego, kolejowego i przewozowego. Ich produkty są wykorzystywane m.in. przez Ericssona, Johna Deere'a i ABB Robotics.
Firma ma już swoje zakłady w centrum logistycznym SEGRO Logistics Park Łódź, gdzie mieszczą się biura oraz specjalnie przystosowana chłodzona hala. Dotychczasowy zakład o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych zostanie powiększony o 5 700 mkw., a ma to związek z przedłużeniem umowy najmu. AQ Wiring Systems jest obecne w SEGRO Logistics Park Łódź od 2019 roku i zatrudnia około 1000 osób.
Wraz z rozbudową zakładu na Olechowie, 400 nowych miejsc pracy zostanie stworzonych dla mieszkańców Łodzi i okolic. Pracownicy będą mieli łatwy dojazd do pracy dzięki pobliskiemu węzłowi autostrady A1 oraz powiększonemu o 20% parkingu dla pracowników.
SEGRO Logistics Park Łódź to nowoczesny park logistyczny zlokalizowane we wschodniej części miasta, na terenie dzielnicy Widzew-Olechów. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu magazynowego znajduje się węzeł Łódź-Wschód z autostradą A1 (północ-południe).
AQ Wiring Systems to szwedzka firma zajmująca się produkcją okablowania dla różnych sektorów, w tym rolniczego, leśnego, przemysłowego, kolejowego i przewozowego. Ich produkty są wykorzystywane m.in. przez Ericssona, Johna Deere'a i ABB Robotics.
Rozbudowa to kolejny, ważny krok podczas naszej wieloletniej współpracy z SEGRO. W 2019 roku zrealizowany został szyty na miarę obiekt, dzięki któremu zwiększyliśmy przestrzeń operacyjną o ponad 9 600 mkw. Teraz, dzięki kolejnej umowie zyskamy dodatkowe 5 700 mkw., co da nam możliwość zwiększenia produkcji, realizacji większej ilości zamówień oraz zatrudnienia. Park SEGRO jest doskonale zlokalizowany, dlatego idealnie pasuje do naszego modelu działania i od lat jest filarem logistyki eksportu AQ Wiring Systemspowiedział: Mariusz Kopeć, Dyrektor Zarządzający, AQ Wiring Systems
SEGRO Logistics Park Łódź to nowoczesny park logistyczny zlokalizowane we wschodniej części miasta, na terenie dzielnicy Widzew-Olechów. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu magazynowego znajduje się węzeł Łódź-Wschód z autostradą A1 (północ-południe).
Najnowsze wiadomości
-
2026-08-03 07:57:46
140 mln zł na luksusową inwestycję w centrum Warszawy. W planach także rewitalizacja ulicy
-
2026-08-03 08:26:02
Inwestorzy wracają do Polski. Najlepsze pierwsze półrocze od 2018 roku
-
2026-08-03 06:39:30
Nowy kompleks pływacki rośnie na Białołęce. Znamy harmonogram kolejnych prac
-
2026-07-31 12:06:35
Koniec sporu wokół osiedla w Śródmieściu. Inwestycja w centrum Warszawy może zostać wznowiona
-
2026-07-31 10:35:06
W Kutnie powstaje jeden z największych parków handlowych w regionie. Najemcą m.in. duży market budowlany
-
2026-07-31 10:16:43
Prestiżowy konkurs w Warszawie. Stawką projekt modernizacji Teatru Wielkiego
-
2026-07-31 09:36:41
Jedno z największych osiedli w Warszawie rośnie. Ma tu zamieszkać ponad 10 tys. mieszkańców
-
2026-07-31 09:15:23
Gdański park handlowy przechodzi dużą metamorfozę. Kończy się przebudowa Matarni
-
2026-07-31 06:56:14
Znany biurowiec w Katowicach idzie do rozbiórki. Powstaje koncepcja nowej zabudowy
-
2026-07-31 06:26:26
W Wesołej ruszyła budowa tunelu pod torami. Zniknie przejazd kolejowy