3-gwiazdkowy hotel na terenie łódzkiej Manufaktury

2016.11.16

Trwa przebudowa budynku dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej w Łodzi, w której po zakończeniu prac znajdzie się 3-gwiazdkowy hotel. Inwestorem jest aleksandrowska firma Legs.

Przy ulicy Ogrodowej 21 w budynku dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej trwają już prace remontowe, mające na celu dostosować obiekt do potrzeb hotelarskich. Oprócz generalnego remontu i modernizacji budynek zostanie nadbudowany o jedną kondygnację.

Hotel Legs znajdował się będzie na terenie Manufaktury, a jego wygląd będzie zgodny z sugestią Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W budynku, który pochodzi z lat 50-tych XX wieku znajdzie się łącznie 68 pokoi oraz dwie restauracje - hotelowa na parterze oraz winiarnia w piwnicy.

Dodatkowo planowana jest również powierzchnia usługowa pod fitness i kosmetyczkę. Na terenie inwestycji powstanie również parking samochodowy na 19 stanowisk.

Prace budowlane mają potrwać do października 2018 roku, a pierwsi goście będą mogli skorzystać z hotelu w 2019 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


  • ppnext
    Gość
    2016-11-17 16:32:49
    Na łódzkim rynku rewitalizują na potęgę na rynku biurowym http://www.walterherz.com/pl/a/komercyjne-wcielenie-historycznych-obiektow

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.